HaberlerKripto Para Haberleri

Bitcoin Düşerken, Binance ve Coinbase Borsalarında İşlemler Kesintiye Uğradı

Kripto para piyasasında dalgalanmalar sürerken gün içerisinde Binance ve Coinbase borsalarında kesinti yaşandı.

Bugün kripto para piyasası için adeta kara çarşamba yaşandı. Bitcoin ve türevlerinde sert düşüşler meydana gelirken sektörün öncü borsalarında sorunlar baş gösterdi.

Dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance‘da kullanıcılar belirli bir süre Ethereum çekimi yapamadılar. Benzer problemler bir diğer popüler borsa olan Coinbase tarafında da yaşandı

Son 24 saattir kripto para piyasasında meydana gelen dalgalanmalar nedeniyle yatırımcılar arasında büyük bir panik havası hakim.

Bu süreçte borsalarda da sorun yaşanmasının ardından kullanıcılar soluğu sosyal medya platformlarında aldı.

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, piyasada en çok işlem yapılan ikinci kripto para birimi olan Ethereum çekimlerinde network yoğunluğu nedeniyle geçici bir aksaklık yaşandığını duyurdu.

Coinbase cephesinde ise kısmi de olsa hizmetlerde kesinti yaşandığı belirtildi. Coinbase CEO‘su yaşanan kesintilerin nedeni olarak artan kullanıcı trafiğini gösterdi. Halka açık olan Coinbase hisselerinde son yaşanan gelişmelerden sonra yüzde 13’lük sert bir düşüş yaşandı. Coinbase’in hisseleri 208 dolarla rekor seviyelere geriledi. Bitcoin 32 Bin dolar seviyelerine geriledikten sonra toparlanmaya başladı. Ek olarak piyasada 500 milyar dolarlık daralma meydana geldi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu