Bitcoin, DOGE, ETH Düşerken Bu NFT Tokenler 4x Yaptı!

Bitcoin, DOGE, ETH Düşerken Bu NFT Tokenler 4x Yaptı!

Kripto para piyasası kanları içinde yol almaya çalışıyor. Başkan kripto Bitcoin (BTC), yine 17 bin doların altına kaydı. Bununla birlikte piyasada sevinç kaynağı haberler de yok değil. Mesela, ABD’nin eski renkli lideri Donald Trump’ın NFT trade kartlarının lansmanı vardı. İşin değişik yanı da son seçimi kaybettikten sonra olaylı bir biçimde ayrılan Trump’ın kartları, lansmandan sonra %350 artış kaydetti.

Donald Trump, NFT ticaret kartlarıyla sahneye döndü!

Non Fungible Token (NFT)’ler piyasada renkli kripto paralar olarak kabul edilir. Bundan olsa gerek, renkli kişiliğiyle tanıdığımız eski ABD Lideri Donald Trump’ın NFT ticaret kartları bir epey ilgi gördü. Kartların fiyatı, piyasaya sürülmesinden sonra fırladı ve yükselmeye devam ediyor. Perşembe günü eski ABD Lideri Donald Trump ile ilişkilendirilen NFT Ticaret Kartlarının piyasaya sürüldü. O vakitten bu yana, tüm koleksiyonun kıymeti 2,8 milyon doları aştı. Bu tokenlerin fiyatı piyasaya sürüldüklerinden bu yana istikrarlı bir biçimde artıyor.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere OpenSea, Trump’ın NFT’leri için taban fiyatın birinci olarak Cumartesi sabahı erken saatlerde 0,282 Ethereum olarak belirlendiğini bildirdi. Bildiğiniz üzere OpenSea, NFT trade’i için önde gelen bir piyasa. Süreçler toplamda yaklaşık 330 dolara denk geliyor. Lakin, birinci evvel kesim başına 99 dolar üzere değersiz bir ferdi satış fiyatıyla satışa sunuldular. NFT kartları, eski liderin Truth Social hesabında ‘büyük bir duyuru’ olarak geldi. Cumartesi günkü fiyatlandırma, Trump’ın NFT ticaret kartlarının pahasında kıymetli bir artış olduğunu gösteriyor.

Bitcoin düşerken, Trump NFT’leri 3 günde 4x yaptı

Şu anda, Trump NFT’lerinin taban fiyatı yaklaşık 0,41 ETH düzeyinde. Bu da 485 dolara eşit. Bu da lansman fiyatı olan 99 dolara kıyasla %390 artış manasına geliyor. Münasebetiyle, 45 NFT’nin tamamı 4.500 dolara satın alınsaydı, yatırımın bugün birkaç gün içinde 22.000 dolara yaklaşacağını söylemek mümkün. Bu ortada, NFT’ler kapış kapış gittiğini de belirtmemiz gerekiyor. Ayrıyeten, Cuma günkü raporlara nazaran ikincil piyasadaki maliyetleri neredeyse iki katına çıktı. Bu gelişmelerin ortasında önder kripto Bitcoin, haftalık bazda %3 düşüşle 16.700 dolar düzeyine geriledi.

Bu gelişme, Trump’ın resmi geri dönüşü mü demek?

Donald Trump, 2017’den 2021’e kadar Amerika Birleşik Devletleri lideri olarak vazife yaptı. Bununla birlikte, hatırlayacağınız üzere, Trump’ın 2020’de yine seçilme uğraşı başarısız oldu. Hatta, koltuğunu bırakması da hayli sansasyonel gelişmelerin akabinde gerçekleşti. Trump, 2024 başkanlık kampanyasının resmi duyurusunun akabinde NFT Ticaret Kartları kampanyasını başlattı. Bu da sahneye dönüş için bir işaret oldu.

Bu NFT’leri barındıran siteye nazaran koleksiyon, Polygon Blockchain’de basıldı. Ayrıyeten, koleksiyonun birinci çalıştırılması sırasında toplam 45.000 NFT oluşturulacak. Trump, NFT koleksiyonu nedeniyle alay konusu olsa da, fiyattaki istikrarlı artış, eski lideri gayretlerinin şimdiye kadar büyük ölçüde karlı olduğuna ikna etmek için kâfi.

Kaynak: Kripto Koin