Kripto Para ATM Firması Bitcoin Depot, Amerika’nın En Hızlı Büyüyen Özel Şirketleri Arasına Girdi

Kripto Para ATM Firması Bitcoin Depot, Amerika’nın En Hızlı Büyüyen Özel Şirketleri Arasına Girdi

Kripto para ATM şirketi Bitcoin Depot, 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde en hızlı büyüyen özel kuruluşlardan biri olarak ortaya çıktı.

Şirket, Inc. Magazine’de Amerika’nın en hızlı büyüyen 5000 şirketi arasında 357. sırada yer aldı. Firma, 2020’de 1.103. sıraya yükselerek, art arda ikinci yıl listeye girdi. 

Bitcoin Depot CEO’su Brandon Mintz bir basın açıklamasında şirketin pandemi gibi zorluklara rağmen sektörde benzersiz bir kimliği genişletme ve geliştirme çabalarını yansıttığını belirtti. Mintz diyor ki:

“İşimizi genişletmek, benzersiz bir kimliğe ve kültüre sahip başarılı bir şirket kurmak için geçtiğimiz birkaç yıl boyunca titizlikle çalıştık. Geçen yılın beklenmedik koşulları ve pandemi ortamı göz önüne alındığında, temel finansal hizmetlere erişim sağlayarak küresel ölçekte yetersiz banka topluluğuna hizmet ederken markamızı büyütmeye devam edebildiğimiz için şanslıydık.”

Beş yıl önce kurulan şirket, bugüne kadar 4.000‘den fazla kripto ATM’sini işleterek %1,336 büyüdü. Bunun yanında genişleme planları kapsamında, yakın zamanda ABD ve Kanada’da faaliyet gösteren market zinciri Circle K ile özel bir uluslararası ortaklığı duyurdu. 

Sektörde büyük bir oyuncu olarak Bitcoin depot, kripto ATM’lerinin küresel kurulumuna da öncülük ediyor. Raporlara göre şirket günlük yaklaşık 47 makine kuruyor.

Kripto para birimlerinin artan popülaritesi, ATM kurulum çılgınlığına ilham verdi. Honduras gibi ülkeler son zamanlarda ilk Bitcoin ATM‘lerini alarak sektördeki büyük oyuncuların arasına girmeye başladı.