Faydalı BilgilerHaberler

Bitcoin (BTC) Cüzdan Çeşitleri

Bitcoin’lerinizi koruma altına almak ve çalınma riskini en aza indirmek için cüzdan çeşitlerine bir göz atın.

Bitcoin‘lerinizi koruma altına almak ve çalınma riskini minimum seviyelere indirmek için BTC cüzdanlarından yararlanabilirsiniz. Mobil, masaüstü, donanım ve online olmak üzere kendinize uygun cüzdan çeşitlerini kullanarak işlemlerinize başlayabilirsiniz.

1-Mobil Bitcoin cüzdanları

Mobil Bitcoin cüzdanları sağlamış oldukları kullanım kolaylığı ile son zamanlarda oldukça popüler denilebilir. Bu cüzdanlar Android, IOS, Windows Phone ve Blackberry işletim sistemleri olmak kaydı ile 4’e ayrılmaktadır. Akıllı cihazlarınıza indirdiğiniz mobil cüzdanlar ile BTC’lerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. Başlıca mobil cüzdanlar olarak Green Adress, Coinomi, Coin.Space, Simple Bitcoin, Electrum, Bitcoin Wallet, Breadwallet ve Bither uygulamaları gösterilebilir.

2-Masaüstü Bitcoin cüzdanları

Bu cüzdanlar adından da anlaşılacağı gibi masaüstü bilgisayarlarınıza kurduğunuz programlardır. Çok sık tercih edilen bir yöntem olarak biliniyor. Bilgisayara kurulan bir programda saklanan BTC’lerin çalındığı hiç duyulmadı desek yeridir. Güvenliği üst seviyelere çıkarmak için internet bağlantısı olmayan bir bilgisayara kurabilirsiniz. Masaüstü Bitcoin cüzdanlarından bazıları Bitcoin Knots, Bitcoin Core, MultiBit HD, Armory, Electrum, mSIGNA, Bither ve ArcBit olarak biliniyor.

3-Fiziksel Bitcoin cüzdanları

Fiziksel Bitcoin cüzdanlarının bazıları USB bellek büyüklüğünde bazıları da daha büyük boyutlardadır. Fiziksel cüzdanlar, Bitcoin’lerinizin güvenliğini sağlamak için kullanılan en iyi yöntemlerden biridir. Diğer adı ise donanım cüzdanlarıdır. Bu alanda hizmet veren markalardan bazıları Trezor, Ledger Nano, Digital Bitbox ve KeepKey olarak bilinmektedir.

4-Online (Web) Bitcoin Cüzdanları

Online Bitcoin cüzdanları gayet pratik bir şekilde kullanabileceğiniz internet siteleridir. Bu sitelere kısa bir süre içerisinde kayıt olarak rahatlıkla BTC cüzdanı oluşturabilirsiniz. Başlıca online Bitcoin cüzdanları olarak Coinapult, Coinbase, Xapo, BTC.com, Coin.Space, BitGo, Green Adress ve Blockchain.info’yu örnek gösterebiliriz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu