Bitcoin cüzdan adresleri Kasım ayında neredeyse bir milyon arttı

Bitcoin cüzdan adresleri Kasım ayında neredeyse bir milyon arttı

Glassnode verileri, 2022‘de yükseliş için cesaret verici işaretler olarak, bu yılın Kasım ayından Aralık ayının başına kadar 913.000 yeni BTC adresinin eklendiğini ortaya koyuyor. 

On-Chain College, BTC için daha geniş benimseme eğilimlerinin potansiyel başlangıçları hakkında bilgilendirici veriler paylaştı. Yılı tamamlamanın kilit noktasını, Kasım ayında Bitcoin ağına bir milyona kadar yeni katılımcının eklenmesine bağladı.

Grafiğe göre, Haziran 2020’den Aralık 2021’e kadar, sıfırdan büyük bakiyeye sahip cüzdan adreslerinin sayısı 30 milyon cüzdandan 40 milyona yükseldi.

Glassnode, sıfır olmayan bakiye metriğini, pozitif (sıfır olmayan) miktarda token tutan benzersiz adreslerin sayısı olarak tanımlıyor. Sayı trendi arttığında, Bitcoin ağına yeni kullanıcılar giriyor.

Bu yıl mayıs ayından temmuz ayına kadar grafikteki turuncu çizgide görüldüğü gibi düşüş eğilimi  gösterdiğinde, kullanıcıların cüzdanlarını boşalttığını gösteriyor. Çıkarım olarak, cüzdan adreslerinin düşüşü, aşağı yönlü bir fiyat eylemi göstergesidir.

Kasım ve Aralık aylarında şükran günü, bayram kutlamaları ve Omicron korkuları ile potansiyel yatırımcıların Bitcoin’i araştırmak ve potansiyel olarak yatırım yapmak için daha fazla fırsatı olduğunu düşünmek cesaret verici denilebilir.

Aralık ayında raporlama, 1 BTC veya daha az tutan cüzdanlar için denge değiştiğinden genellikle küçük ölçekli yatırımcılara yönelik olarak Mart 2020’den bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı için talebi destekliyor.