Bitcoin Fiyatı Mayıs Ayından Bu Yana İlk Kez 50 Bin Doları Gördü

Bitcoin Fiyatı Mayıs Ayından Bu Yana İlk Kez 50 Bin Doları Gördü

Bitcoin ( BTC ) fiyatı Pazar günü geç saatlerde yeniden atağa geçti ve Mayıs ayından bu yana ilk kez 50.000 dolara dokundu. BTC, boğa piyasasının hızla ikinci ayağına yaklaştığının sinyalini verdi.

Bitcoin fiyatı, gün içinde %3 değer kazanarak 50.270,00 Dolar ile zirveye ulaştı . Piyasa değeri açısından en büyük kripto para biriminin toplam piyasa değeri 943 milyar dolar olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin

Bitcoin

Bu arada, çok faktörlü bir duygu analizine dayanan Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, bir aydan kısa bir sürede “aşırı korku”dan “aşırı açgözlülüğe” döndü .

Bitcoin, Mayıs ayında 64.000 dolarlık zirvesinin ardından yoğun bir düzeltme aşamasından geçti. Bu düzeltmeler, Çin’in madencilik operasyonlarına yönelik baskıları ve Elon Musk‘ın çevre endişeleri gibi nedenlerden kaynaklıydı.

Bitcoin bu ayın başlarında kripto para piyasasının toparlanmasına öncülük ederken, o zamandan beri birçok altcoin yükselmeye başladı.

Cardano (ADA),  Polkadot (DOT) ve Solana (SOL), hafta boyunca çift haneli kazançlar elde etti. Popüler kripto para birimi Etheruem da şu anda 3.326 dolardan işlem görüyor.