Bitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin Bir Ayda İlk Kez 30 Bin Doların Altına Düştü!

Bitcoin kripto para birimi bir kaç hafta boyunca yatay eğilim gösterdikten sonra, 30.000 dolarlık kritik desteğin altına düştü.

Bitcoin şu anda 22 Haziran’dan bu yana en düşük fiyat olan 29.766 dolardan işlem görüyor. Popüler kripto para birimi geçen hafta yaklaşık %10 düşmüştü.

Popüler analitik şirketleri tarafından sağlanan grafiklere göre, madenciler BTC’lerini boşaltıyor, ancak balinalar hala düşüşten satın alıyor
[affiliate_news2 id=”4109″]

CryptoQuant ve Glassnode analitik veri toplayıcıları tarafından sağlanan grafikler, Bitcoin balinalarının BTC’leri saklayan madencilerden Bitcoin biriktirdiğini gösteriyor.

Madenciler BTC’lerini boşaltıyor

Blockchain, kripto paralar ve borsalarla ilgili haberleri araştıran Çinli gazeteci Colin Wu tarafından paylaşılan veriler, Bitcoin madencilerinin geçtiğimiz ay birkaç büyük miktarda BTC sattığını gösteriyor.

Üç gün önce, borsalara taşınan BTC miktarı ortalama olarak 98.6‘ydı. Gazeteci, bunun geçen yılın 3 Kasım’ından bu yana maksimum miktar olduğunu vurguladı. Wu tarafından paylaşılan bilgiler, CryptoQuant tarafından sağlanan yakın tarihli bir tabloya dayanıyordu.

Büyük bir düzeltmenin sonucu olarak, önde gelen kripto para birimi uzun süredir devam eden 30.000 dolarlık desteğin üzerinde tutunamadı ve an itibariyle 29.816 dolardan el değiştiriyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu