Bitcoin Balinası MicroStrategy, Yılın İlk BTC Satın Alımında 25 Milyon Dolar Harcadı

Bitcoin Balinası MicroStrategy, Yılın İlk BTC Satın Alımında 25 Milyon Dolar Harcadı

MicroStrategy bir kez daha düşüşü satın aldı. İş zekası firması bu sefer kurumsal hazinesine 660 BTC daha ekledi.

MicroStrategy, Çekişine Daha Fazla BTC Ekledi

Dün ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) sunulan form uyarınca MicroStrategy, 30 Aralık 2021 ile 31 Ocak 2022 arasında 660 Bitcoin topladı. Şirket, madeni paraları satın almak için 25 milyon dolar harcadı. Şirket madeni para başına ortalama yaklaşık 37.865 $ harcadı.

31 Ocak itibariyle MicroStrategy, bilançosunda bugünün piyasa fiyatına göre astronomik olarak 4,8 milyar dolar değerinde toplam 125.051 Bitcoin tutuyor. Firmanın ortalama satın alma fiyatı, ücretler ve masraflar dahil olmak üzere token başına 30.200 dolar.

Özellikle, en son Bitcoin alımı, önceki alımlara kıyasla oldukça küçük miktarda. MS, 9 Aralık ile 29 Aralık arasındaki dönemde 1.914 BTC satın aldığını duyurdu. Firma daha önce 29 Kasım-9 Aralık arasında 1.434 BTC satın almıştı.

Kayda değer yavaşlama, MS’nin kripto piyasasının son düşüşünü göz önünde bulundurarak Bitcoin alımlarında daha dikkatli davrandığını gösteriyor. Lider kripto para birimi, Kasım ayında 69 bin dolara ulaştıktan sonra, yazım esnasında 38.426,34 dolar seviyelerine düştü.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kremlin Sarayı: Ruslar 200 Milyar Doların Üzerinde Kripto Tutuyor

Seri Bitcoin Alıcısı

MicroStrategy, şirketin ilk 425 milyon dolarlık satın alımını yaptığı 2020’de Bitcoin’e bir yatırım olarak bakmaya başladı. MS’in Bitcoin hazinesi, o yılın sonunda 1,1 milyar doları aşmıştı.

O zamandan beri MS, CEO’su Michael Saylor ile birlikte, Bitcoin’i elde etmek ve elinde tutmak onların stratejisi olduğu için, firmanın asla satma niyetinde olmadığını vurgulayarak, hazinesine sürekli olarak Bitcoin ekliyor.

Saylor yönetimindeki şirket şu anda dünyanın en büyük halka açık kurumsal Bitcoin sahibidir. En son rapor, MicroStrategy’nin Bitcoin varlıkları için SEC’in muhasebe uygulamalarına itirazının hemen ardından geldi.