Faydalı BilgilerHaberler

Bitcoin ATM’leri ve Avantajları

Kimliğinizi açık etmeden BTC almanın en kolay yolu ATM'lerden geçiyor.

Online ortamlarda pek çok yöntem ile kripto para alabilirsiniz. Fakat nakit paranızı hemen kriptoya çevirmek istiyorsanız en iyi yol Bitcoin ATM‘leri olacaktır.

Normalde paranızı bankanıza yatırabilir, borsaya kayıt olabilir, kimlik doğrulaması tamamlayabilir ve daha sonra aktarabilirsiniz. Eğer bu işlem adımlarından sıkıldıysanız Bitcoin ATM‘lerinden işlemlerinizi pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

Çevrimiçi bir şekilde BTC almak, kişisel bilgilerinizle alım işlemlerinizi birbirine bağlayacaktır. Çünkü artık pek çok borsa kimlik onayına tabi durumda. Kimliğinizi açık etmeden BTC almanın en kolay yollarından biri Bitcoin ATM‘si kullanmaktır.

Bitcoin ATM’si nedir?

Bitcoin ATM’si standart banka ATM’leri ile hemen hemen aynı işlevlere sahiptir. Burada nakit paranız direkt olarak Bitcoin’e çevrilir ve cüzdanınıza aktarılır.

Bazı Bitcoin ATM’lerinde diğer altcoinleri almakta mümkündür. Bitcoin ATM’lerinin bir kısmı kriptolarınızı nakit para karşılığında satma seçeneği de sunar. Bunlar çeşitlerine göre farklılık gösterir.

Hazırlık

İlk önce satın aldığınız BTC’lerin yatırılacağı bir cüzdan oluşturmanız gerekiyor. Mobil cihazlarınıza indirebileceğiniz uygulamalar ile bunu rahatlıkla yapabilirsiniz.

Cüzdan uygulamasını kullanarak açık adresinize ulaşmanız lazım. Uygulamaların büyük bir çoğunluğu, “Al” düğmesine bastığınızda bu bilgileri gösterir.

Ek olarak QR kodu da kullanabilirsiniz. Eğer birden fazla kripto para birimini destekleyen bir cüzdan kullanıyorsanız, satın alacağınız para birimine karşılık gelen açık adresi seçtiğinizden emin olmalısınız.

Bitcoin ATM’leri Nasıl Bulunur?

Bu konuda yararlanabileceğiniz etkili bir platform bulunuyor. ”Coinatmradar” platformu sayesinde Bitcoin ATM’lerinin nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Arama çubuğuna lokasyonu girdikten sonra ilgili bölgedeki makineler tek tek karşınıza çıkacaktır. Size en yakın ATM’yi seçerek işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu