Bitcoin 51.000 Dolar’ı Aştıktan Sonra Bu Cihazlara Olan Talep 3 Katına Çıktı

Bitcoin 51.000 Dolar’ı Aştıktan Sonra Bu Cihazlara Olan Talep 3 Katına Çıktı

Vnexpress’in bildirdiğine göre, Vietnam’da madencilik teçhizatlarına olan talep, Bitcoin’in 50.000 doların üzerine çıkmaya başladığı bir dönem olan Eylül ayının başından itibaren arttı .

Madencilik makineleri işletmecisi Quang Thuan‘a göre, ekipmanlara olan talep Eylül ayı başlarında geçen aya göre üç katına çıktı.

Madencilik faaliyetlerine olan talebin artması, yatırımcıların kar elde etme olasılığına işaret ediyor. Özellikle, Mayıs ayından itibaren, Bitcoin’in değeri, Çin gibi yargı alanlarındaki artan baskı nedeniyle önemli ölçüde düşmüştü.

Varlığın değeri, Çinli yetkililerin ülke çapında madencilik faaliyetlerine kısıtlama getirmesinin ardından Nisan ortasında belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesinden neredeyse %50 geriye gitmişti. Bitcoin şu anda 51.870 dolardan işlem görüyor.

Madencilik teçhizatı tedarikçilerine göre cihazlara karşı artan talep, Bitcoin’in fiyatı ile doğru orantılı bir şekilde ilerliyor:

“Birincisi, Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri aynı anda fiyat artışları gördü ve madenciler kar etmeye başladı. İkinci olarak, yaklaşık 80.000 üyesi olan bir kripto para madenciliği grubunun yöneticisi Le Hung, yatırım seçeneklerini azalttı ve bu nedenle daha fazla insan kripto para madenciliğini seçti.

Özellikle, daha fazla madenci, Bitcoin fiyat düşüşü sırasında kaybedilen karları telafi etmek için teçhizatlara daha fazla yatırım yapıyor. 

Vietnam, net kripto düzenlemesi olmayan bölgelerden biri olmaya devam etse de, ülke Bitcoin’e olan talebin arttığına tanık oldu.