Bitcoin 40.500 $’ın Üzerinde Seyrediyor

Bitcoin 40.500 $’ın Üzerinde Seyrediyor

Bitcoin, günlük yaklaşık %10 artışla 40.000 doları kırdı. Diğer kripto para birimleri ve varlık sınıfları bugün de güç gösteriyor.

Bitcoin Yeşiller İçinde

Bitcoin 40.000 doların üzerine çıktı ve yazım esnasında 40.700 doların üzerinde seyrediyor.

CoinGecko‘ya göre Bitcoin, yazım esnasında 40.715 dolardan işlem görüyor. BTC iki haftadır mevcut seviyelerine ulaşmadı.

Toplam 1.8 trilyon dolarlık kripto para piyasa değerinin %41’inden fazlasını oluşturan Bitcoin’in kazançları, geçen yıl 10 Kasım’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 69.000$’dan bu yana %42’nin üzerinde bir düşüşe rağmen bugün %10’luk artış gösterdi.

Ethereum ve Solana gibi diğer önemli Katman 1 madeni paraları da bugün yükselişte. Toplam kripto para piyasası değeri, son 24 saat içinde yaklaşık 100 milyar dolar kazandı. Bu, geçen Kasım ayından bu yana 1,4 trilyon dolarlık piyasa değerinin silinmesinden sonra oldu.

Diğer varlık sınıfları da bugün güç gösteriyor. Bu yıl kripto piyasasıyla birlikte düşüş yaşayan Amerika Birleşik Devletleri borsası bugün hafifçe toparlandı ve ardından teknoloji ağırlıklı Nasdaq yaklaşık %0,75 arttı (yine de bu yıl şu ana kadar %10 düştü). Bu muhtemelen bugün %12’nin üzerinde kazanç kaydeden Amazon‘un arkasından geliyor. Meta dün 250 milyar doların üzerinde tarihi bir piyasa değeri kaybetti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: NFL, Los Angeles’taki Super Bowl’da sanal NFT biletleri sunacak

Petrol ve altın gibi emtialar da bugün fiyat artışı görüyor ve petrol 2014’ten bu yana en yüksek fiyata ulaştı.

Kripto para birimi ile ilgili hisse senetleri, geçtiğimiz haftalardaki daha geniş fiyat düşüşleri sırasında ciddi şekilde düşüş gösterdikten sonra bugün de yükseldi. Örnek olarak, Coinbase hissesi yaklaşık %6, Block %4’ün üzerinde ve MicroStrategy‘de %11’in üzerinde artış var.