Altcoin HaberleriBitcoin HaberleriHaberler

Bitcoin 34.000 Dolara Geri Döndü, Ethereum 2.000 Doların Üzerine Çıktı

Piyasa değeri açısından en büyük iki kripto para birimi, Salı günü kritik seviyelerin altına düştükten sonra tersine döndü.

Bitcoin %4.39 artışla bugün tekrar 34.000 Dolar seviyesinin üzerine çıkmayı başardı. Ethereum’da %3.93‘lük bir artışla 2.000 Dolar’lık fiyat seviyesini yeniden yakaladı.

Piyasa değeri açısından en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Etherem’a ek olarak diğer altcoinlerden BNB, ADA ve XRP’de ciddi düşüşler yaşamıştı.

Bitcoin ve diğer kripto paralar yavaş yavaş yükseliyor

Şu anda BNB %3,51 artış ile güne devam ediyor. Cardano %7,08 ve XRP tokeni %5 büyüyerek 0,6449 dolardan işlem görüyor.

Ethereum da dahil olmak üzere diğer altcoinler, Çin hükümeti tarafından Bitcoin madencileri ve kripto ticaret platformlarındaki son baskının neden olduğu Bitcoin düşüşünü takip ettiler.

Bitcoin hash oranı, madencilerin Çin’de kapanmak zorunda kalması ve Kazakistan gibi daha dost bölgelere taşınmaya başlaması nedeniyle büyük bir düşüş yaşadı. Ek olarak büyük BTC satışları da fiyatın düşmesine neden oldu.

Ancak bazıları, bu düşüş sürecinde BTC’yi stoklamayı tercih ettiler. Yatırımcı ve girişimci Robert Kiyosaki ve Cathie Wood‘un öncülüğünü yaptığı ARK Investment Management kısa süre önce dipten BTC satın aldıklarını söylediler.

Tüm bunlar ek olarak MicroStrategy CEO’su Michael Saylor ve Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano’da yüklü miktarda Bitcoin aldıklarını dile getirdiler.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu