Bitcoin HaberleriHaberler

BIT Mining, 6.6 Milyon Dolarlık Bitcoin Madencilik Makinesi Almayı Planlıyor

BIT Mining, Kazakistan'da Bitcoin madencilik tesislerini kurmaya devam ediyor

ABD’de işlem gören Çinli firma BIT Mining, büyüme stratejilerini hızlandırdı. Şirket, toplam değeri 6,6 milyon dolar olan 2.500 yeni madencilik makinesi satın almayı planladığını açıkladı.

Alınacak olan yeni ekipmanlar, Çin’deki kısıtlamaların ardından yeni bir madencilik merkezi olmaya hazırlanan Kazakistan’da konuşlandırılacak. Ülke, kripto paralara karşı sıcak yaklaşımı ve ucuz elektriği ile madenciler için cazip bir bölge haline geldi.

[affiliate_news2 id=”4433″]

Eskiden 500.com olarak bilinen BIT Mining, başlangıçta bir online piyango şirketiydi. Firma, Bitcoin başka bir boğa koşusunun ortasındayken Ocak ayında kriptoya dönmeye karar verdi.

500.com birkaç grup madenciyi satın aldıktan sonra,  Şubat ayında adını değiştirmek için harekete geçti. Shenzhen merkezli şirketin hisseleri New York Menkul Kıymetler Borsası’nda BTCM kodu altında işlem görüyor.

BIT Mining, en son satın alımını duyurmadan önce Kazakistan’da 3,819 Bitcoin madencilik makinesi kurmuştu. Ayrıca 4.033 ASIC cihaz sevk edildi ve konuşlandırılmayı bekliyor. Basın açıklamasına göre şirket, kripto para birimi alanında daha da genişletmeyi planlıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu