Altcoin HaberleriHaberler

Bir XRP Cüzdanı Bugün 93 Milyon Dolar Değerinde Dijital Parayı Bilinmeyen Bir Cüzdana Aktardı

Bir balina adresi, yaklaşık 62 milyon XRP'i bilinmeyen bir cüzdana aktardı.

Son 24 saatte yaklaşık % 12‘lik bir fiyat artışının ardından XRP balinaları Ripple’ın hareketini önemli ölçüde hızlandırdı. Büyük bir XRP cüzdanı tarafından bu gün tam 62 milyon XRP dijital para birimi bilinmeyen bir cüzdan adresine gönderildi.

Kripto para analiz platformu Whale Alert tarafından yayınlanan verilere göre XRP cüzdanı 61.99 milyon coini 18 Mayıs günü 00:17’de bilinmeyen bir adrese taşıdı.

Bu hareket, 17 Mayıs 2021’de kripto para borsası Bittrex’teki XRP cüzdanı aracılığı ile 38 milyon doları aşan gönderimin ardından geldi .

XRP fiyatı, 13 Mayıs’ta yaklaşık 1,25  Dolar’a düştüğü için geçen hafta dalgalı bir seyir izledi. Dijital para birimi, son 2 günde % 15‘in üzerinde bir artış gördü.

An itibariyle, dijital varlık 53 milyar doların üzerinde bir piyasa değeri ile 1.53 dolara yakın işlem görüyor. XRP, piyasa değeri açısından istikrarlı para Tether’in (USDT) hemen arkasında, dünyanın en büyük 7. kripto para birimi olarak yer alıyor.

XRP’nin Artan Popülerliği

Bu ayın başlarında, San Francisco merkezli bir blockchain şirketi olan Ripple, üç aylık piyasalar raporunu yayınladı ve 2021‘in ilk üç ayında XRP satışlarında bir artış olduğunu vurguladı.

XRP kripto para birimi kurumsal yatırımcılar arasında da popüler hale geliyor. Şirket, merkez bankalarını XRPL’nin özel bir sürümü aracılığıyla destekleyeceğini açıkladı. 

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse Reuters ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Ripple’ın Asya’da büyüdüğünü ve şirketin Asya’daki ilerleyişinde SEC davasının herhangi bir olumsuz etkisini yaşamadığını söyledi. XRP şu anda kripto para birimi piyasasının toplam piyasa değerinin yaklaşık % 2,5’ini oluşturuyor.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu