Bir Rus Devlet Duması Kripto Düzenlemesini Destekliyor

Bir Rus Devlet Duması Kripto Düzenlemesini Destekliyor

Rusya Parlamentosu‘ndan bir çalışma grubu, kripto işlemlerini kontrol etmek için “mekanizmalar” olması gerektiğini açıkladı.

Cointelegraph tarafından yerel medyadan kaynaklara atıfta bulunulan bir rapora göre, bir Devlet Duması (Rusya Parlamentosu’nun alt meclisi) çalışma grubu, kripto varlıkları tamamen yasaklamak yerine düzenlemeye destek verdi. Duyuru, Rusya Merkez Bankası (CBR) ile ülkenin Maliye Bakanlığı arasında kripto varlıkların geleceğini belirlemek için devam eden tartışmaların ortasında geldi.

Raporda, Duma’nın “Kripto para biriminin düzenlenmesi soruları üzerine” adlı panel oturumuna yaklaşık 50 uzmanın katıldığı iddia ediliyor. Panel, dijital varlıkların “etkili ve şeffaf” düzenlenmesinin, “kripto para birimi işlemlerini kontrol etmek” için mekanizmalar olsa da doğrudan yasaklamaya tercih edildiği sonucuna vardı.

Raporda belirtildiği gibi, ana paket, kripto üzerinde daha da büyük kısıtlamalar isteyen CBR‘nin aksine, çalışma grubunun Maliye Bakanlığı‘nın yaklaşım düzenlemesine verdiği destektir.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Kevin O’Leary: Servetimin %20’si Kriptoda

Ocak ayında CBR, kripto madenciliği ve Rusya’da dijital para birimlerinin dolaşımına yönelik bir yasak önerisini duyurdu. Maliye Bakanlığı, dijital varlıkların düzenleme açısından fiat para birimlerine benzer şekilde ele alınması gerektiğini söyleyerek kendi muhalefetiyle hızlı bir şekilde yanıt verdi.