Bir Kanada Restoranı, Bitcoin’in Yardımıyla Ontario’da Genişliyor

Bir Kanada Restoranı, Bitcoin’in Yardımıyla Ontario’da Genişliyor

Ontrio merkezli Akdeniz mutfağı restoran zinciri Tahini’s, Ontario genelinde yeni lokasyonlara açılmak için Bitcoin kârını kullanıyor. 

Toronto Star tarafından hazırlanan bir rapora göre, Tahini’s, Ontario’da yeni restoranlar açmak için Bitcoin kârlarını kullanıyor ve bu, COVID-19 salgını sırasında çöküşün eşiğinde olan bir işletme için mükemmel bir dönüş olarak nitelendiriliyor.

Rapor, Aly ve Omar Hamam kardeşler ile kuzenleri Ahmed’in sahibi olduğu Tahini’s’in pandeminin başlangıcında satışlarının %80 düştüğünü iddia ediyor.

Aly o süreçleri “oldukça korkunç” olarak nitelendirdi ve ortakların Londra’daki üç lokasyonunu açık tutmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Ortaklar, Nisan 2020’de ayakta kalmanın bir yolu olarak tüm kârlarını Bitcoin’e yatırma kararı aldılar. Aly’ye göre şirket, Londra’da dördüncü bir mağazanın ve Ontario’da beş başka şubenin yolunu açan ilk yatırımlarında %300‘den fazla kazandı. 

Aly, şirketin 2022’nin sonuna kadar Ontario’da “20 ila 25 lokasyona” ulaşmayı umduğunu söyledi.  Ortaklar, Bitcoin’i pandeminin üstesinden geldiği ve enflasyona karşı bir koruma sağladığı için kullandılar. 

Aly, Toronto Star’a şunları söyledi:

”Bitcoin, bizi enflasyona karşı koruma işini gerçekten yaptı ve istediğimiz gibi çalıştı.” 

Tahini’s şu anda dijital varlıkları bir ödeme şekli olarak kabul etmese de kârını Bitcoin’e yatırmaya devam ediyor. Aly, kârlarını  Bitcoin’e yatırma kararının şirketin dünya çapında gıda fiyatlarını artıran enflasyona direnmesine izin verdiğini söyledi.