Bir Kanada Borsası Daha XRP’yi Delist Ediyor

Bir Kanada Borsası Daha XRP’yi Delist Ediyor

Kanadalı kripto para borsası Bitbuy, 13 Ocak 2022’de piyasa değerine göre yedinci en büyük kripto para birimi olan XRP‘yi listeden çıkaracağını duyurdu.

Değişim, kullanıcıların belirteci Kanada doları ve Bitcoin‘e karşı takas etmelerini sağlayacak. Ocak ayında XRP/CAD veya XRP/BTC piyasalarının her ikisi de ticaret platformundan kaldırılacak.

Bitbuy, kullanıcıları listeden çıkarma gerçekleşmeden önce borsadan kalan tokenleri geri çekmeye çağırıyor.

XRP’nin diğer isimsiz kripto para birimleri ile değiştirileceğini de ekliyor.

OSC’den kayıt onayı

Aralık ayı başlarında Bitbuy, Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu‘ndan (OSC) tam kayıtlı bir satıcı olarak çalışmak için onay aldı ve Kanada’da böyle bir başarıya ulaşan ilk kripto ticaret platformu oldu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu Avustralya’da XRP ve Cardano’dan Daha Popüler

Borsa, en son duyurusunda, belirli bir kripto para biriminin menkul kıymet olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağına karar vermek için OSC’nin yönergelerini izlemesi gerektiğini belirtiyor. Bitbuy, uluslararası düzenleyicilerin görüşlerini dikkate alması gerektiğini söylüyor.

Borsa, düzenleyici ortam değişiklikleri olduğunda XRP’nin platformda yeniden listelenebileceğini gözardı etmiyor:

XRP’nin durumunu izlemeye devam edeceğiz ve işler değişirse buna göre hareket edeceğiz.

Düzenleyici inceleme

Bu ayın başlarında, Kanada’nın önde gelen kripto para borsalarından biri olan Newton, en büyük stablecoin olan Tether ile birlikte Rippled’e bağlı kripto para birimini de listeden çıkaracağını duyurdu.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu‘nun Ripple’a karşı dönüm noktası niteliğindeki davası, yaklaşık bir yıl önce açıldı ve XRP savunucularının daha geniş kripto para birimi endüstrisi üzerinde büyük bir etkisi olacağını iddia ettiği kötü bir yasal savaşı başlattı.

Ocak ayında, Coinbase, Kraken, Binance.US ve diğer ticaret platformları dahil olmak üzere bir dizi ABD merkezli borsa, kripto para birimini çevreleyen düzenleyici belirsizlik nedeniyle XRP ticaretini durdurmak için harekete geçti.

XRP’nin ticaret hacmindeki aslan payı Binance ve Huobi’nin elinde.