Bir Galler Vatandaşı, 350M$ değerinde kayıp Bitcoin’leri bulmak için “Uzman Konsorsiyumu” Kurdu

Bir Galler Vatandaşı, 350M$ değerinde kayıp Bitcoin’leri bulmak için “Uzman Konsorsiyumu” Kurdu

Şu sıralar 350 milyon dolardan fazla değere sahip Bitcoin‘leri yanlışlıkla kaybeden çaresiz bir Galler vatandaşı, kayıp servetini geri almasına yardımcı olmak için eski bir NASA mühendisi de dahil olmak üzere bir uzmanlar konsorsiyumu kurdu.

James Howells 2013 yılında ofisini temizlerken 7.500 BTC tutan bir sabit diski çöpe attı. Bitcoin’leri o yıl 110.000 ila 9 milyon dolar arasında değere sahipti.

South Wales Argus tarafından bildirildiği üzere Galler Vatandaşı Howells, sabit diskin şu anda yakındaki bir çöp sahasında, büyük olasılıkla yaklaşık 15 metre derinliğinde olduğuna inanıyor.

Daha önce sitede arama yapmak için yerel yetkililere başvurmuştu. Karşılığında ödülün %25’ini bile teklif etti; ama ilgilenmediler.

Aralarında çevreciler, mühendisler ve bir NASA veri kurtarma uzmanının da bulunduğu konsorsiyum James Howells’a yardım etmek ve ödül almak için kolları sıvadı.

South Wales Argus’a verdiği demeçte, “Konseyin endişe duyduğunu söylediği tüm iddiaları çürütmek için bu alanda uzmanlardan oluşan tam bir konsorsiyum oluşturdum” dedi.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Rusya Merkez Bankası Başkanı: Rusya’da kriptoyu yasaklayabiliriz

Gallerli Howells, “Columbia uzay mekiği felaketinde NASA ile birlikte çalışan veri kurtarma uzmanlarıyla konuştum. Patlayan bir mekikten kurtulmayı başardılar ve bir çöplükte olmanın bir sorun olacağını düşünmüyorlar” dedi.

Howells gazetecilere, “AI” teknolojisi için ödeme yapmasına yardımcı olmak için hedge fon desteği aldığını söyledi. Kurtarma operasyonunun dokuz ila 12 ay süreceği tahmin ediliyor.