Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si 2,8 milyon dolara satıldı

Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si 2,8 milyon dolara satıldı

Bir Bored Ape Yacht Club NFT’si, koleksiyona olan talebin zirvelere ulaşması nedeniyle dün gece 2,8 milyon dolara satıldı. Bored Ape NFT için şu anda mevcut taban fiyat 116.9 Ethereum olarak kayıtlara geçti.

Bored Ape #232 (Kaynak: Bored Ape Yacht Club/Yuga Labs)

Bored Ape #232 NFT’si, dün gece LookRare pazarında 1.080.69 Ethereum’a satıldı. Yüksek satış fiyatı tokenin sınırlı olmasına bağlanabilir. Bunun yanında Bored Ape #232 altın kürke sahiptir ve bu da onu koleksiyondaki en nadir NFT’lerden biri yapar.

Dün geceki satış, Ethereum açısından bugüne kadarki en büyük Bored Ape transferi olsa da, NFT’lerden biri için ödenen en yüksek dolar fiyatı değil. Eylül ayında The Sandbox, Bored Ape # 3749‘u 2,9 milyon dolar değerinde 740 Ethereum’a satın aldı.

Satış işlemi, Bored Ape Yacht Club NFT’lerine olan talebin ciddi oranda artması üzerine geldi. Hafta sonu boyunca, koleksiyonun taban fiyatı 100 Ethereum’a ulaştı ve o zamandan beri bugünün fiyatlarında yaklaşık 295.000 Dolar olan 116.9 Ethereum’a yükseldi.

Geçen hafta, Kanadalı pop ikonu Justin Bieber‘da 500 Ethereum karşılığında koleksiyona katılan en son ünlü oldu. Bored Ape Yacht Club, Nisan 2021’de Ethereum’da 10.000 animasyonlu maymun NFT koleksiyonu olarak piyasaya sürüldü. 

Herkes, o zamanlar yaklaşık 200 dolar olan 0.08 Ethereum’a bir maymun NFT basabilirdi. O zamandan beri Bored Ape Yacht Club, gelişen bir koleksiyoner topluluğu oluşturdu, Universal ve Adidas gibi şirketlerle büyük anlaşmalar imzaladı ve NFT alanında en çok tanınan marka haline geldi.