Bir Bitcoin Madencilik Şirketi de Eski Güney Carolina Vali Adayından!

Bir Bitcoin Madencilik Şirketi de Eski Güney Carolina Vali Adayından!

Bitcoin madenciliği kervanına yeni bir şirket daha eklendi. Eski Güney Carolina vali adayı ve işadamı John Warren, GEM Mining adlı yeni bir BTC madencilik şirketi kurdu.

Bir basın açıklamasında GEM Mining, girişimin ayrıca gelişen Bitcoin pazarından yararlanmayı amaçlayan dört ortağı olduğunu kaydetti.

Warren‘a göre şirket, bankalar, hedge fonları, bağışlar ve emeklilik fonları dahil olmak üzere kurumlardan şimdiden 200 milyon doların üzerinde para topladı.

Şirketin, 32.000 cihaz kurma projeksiyonu ile son derece karmaşık bilgisayarlar ve yazılımlar dağıtarak Bitcoin madenciliği yapması bekleniyor.

Warren, son dokuz ayda yaklaşık 431 BTC kazdıklarını ve 7,8 milyon dolarlık gelir elde edilmesine katkıda bulunduklarına dikkat çekerek, şimdiden 9.000’den fazla makinenin çalışır durumda olduğunu ifade etti.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Lunar Digital Assets CEO’su, BTC’in oynaklığının onu altından daha iyi hale getirdiğini söylüyor

Firmanın girişimin %92 karbon nötr olduğunu iddia etmesiyle birlikte, önümüzdeki dört ay içinde 15.000 makinenin daha faaliyete geçmesi bekleniyor. Açıklamaya göre, tüm cihazların ücreti ödendiği için makinelerin devreye alınması için herhangi bir ek sermaye gerekmeyecek.

“Son on ayda ortaklarım ve ben, en kaliteli makineleri satın alarak ve bu makineleri barındırmak için endüstri lideri şirketlerle ortaklık kurarak kurumsal düzeyde bir Bitcoin madencilik şirketi kurduk. Güçlü bir temel oluşturduk ve kripto para birimi içindeki bu heyecan verici ve gelişen alanda önemli bir oyuncu olmayı planlıyoruz.”

Madencilik girişimi, Warren’ın 2019’da kurduğu özel bir ipotek şirketi olan Lima One Capital‘daki hissesini satmasından sonra geldi.

Daha fazla eyalet Bitcoin madenciliğine girişiyor

Şirketin, birkaç ABD eyaletinin kripto para birimi sektörünü geliştirmeye yönelik devam eden baskıları arasında Güney Carolina’daki en büyük madencilik kuruluşu olması bekleniyor. Örneğin, Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, yenilenebilir enerji sağlama vaadiyle Çinli madencileri şehre çekme rekoru kırdı. Bu, Çinli yetkililerin Bitcoin madenciliğine karşı katı düzenlemeler getirmesinden sonra oldu.

Başka bir yerde, GEM Mining’in piyasaya sürülmesinin ortasında, bir madencilik firması olan Genesis Digital Assets, bilgi işlem çözümleri sağlayıcısı Canaan‘dan 30.000 adet Avalon Bitcoin madencilik makinesi satın aldığını duyurdu.