Bir Altcoin Projesi Daha Patladı Gidiyor

Bir Altcoin Projesi Daha Patladı Gidiyor

Milyarder yatırımcı Chamath Palihapitiya‘dan destek alan bir altcoin, Coinbase tarafından sürpriz bir listelemenin ardından yükseliyor.

Yeni bir blog yazısında Coinbase, altcoin DESO‘nun uygun likidite koşulları karşılandığında Coinbase Pro’da işlem görmeye başlayacağını söylüyor.

Katman 1 blok zinciri projesi, bir milyara kadar kullanıcı için sosyal medya uygulamalarına ölçeklenebilirlik sağlamayı hedefliyor. Decentralized Social (DESO), açık kaynaklıdır ve tüm verileri zincir üzerinde depolar.

Altcoin, Coinbase Pro listelemesinin yayıldığı haberiyle yükseldi. DESO, gün içinde %38’in üzerinde artışla 138.34$’a yükseldi. 87. sıradaki kripto, son 30 gün içinde daha önce 75 – 105 dolar aralığında işlem görüyordu.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Senatör Sherrod Brown: “Stablecoinler Paranızı Garanti Etmez”

Token, projenin adını BitClout‘tan değiştirdikten ve risk sermayesi şirketi Social Capital dahil olmak üzere kişi başına 200 milyon doları aştıktan sonra Eylül ayında 150 doların üzerinde üç aylık yüksek bir seviyeye ulaştı.

Social Capital CEO’su Chamath Palihapitiya, Ekim ayında enflasyona karşı korunma amaçlı yatırım sepetinin bir parçası olarak DESO’dan bahsetmişti.

“Orta vadeli enflasyon konusunda çok endişeliyim… Üç şeye sahip olmak istiyorum: hiper-büyüme [firmalar]… nakit üreten varlıklar… ve sonra birbiriyle ilişkisiz varlıklara sahip olmak istiyorum: Bitcoin, Solana, DESO, bir çok DeFi [merkezi olmayan finans] protokolleri…”

Decentralized Social web sitesine göre proje, yaratıcıları çabalarından para kazanmaları için güçlendirmeyi amaçlıyor.

“DeSo çekirdek geliştirme ekibi, yaratıcıların mümkün olduğunca para kazanmaları için yeni yollar yaratmak için blok zincirinin gücünü kullanmaya durmaksızın odaklanıyor.

Ve DeSo açık bir platform olduğu için, her yeni özellik, daha önce hiç görmediğimiz yeni ürünler icat edecek olan binlerce geliştirici tarafından anında kullanılabilir hale geliyor.”

Coinbase, tokenin USD, EUR ve USDT ile eşleştirilmiş ticarete açık olacağını söylüyor.