BioLargo, 2022 yılına kıyasla gelirinin iki kattan fazla arttığını bildirdi

BioLargo, 2022 yılına kıyasla gelirinin iki kattan fazla arttığını bildirdi

WESTMINSTER, CA – Bir etraf ve pak teknoloji tahlilleri sağlayıcısı olan BioLargo, Inc. (OTCQB: BLGO), 31 Aralık 2023’te sona eren yıla ilişkin sayıların 2022’ye kıyasla iki kattan fazla artmasıyla değerli bir gelir artışı açıkladı. Bu, şirketin bu büyüme kilometre taşına ulaştığı üst üste ikinci yıla işaret ediyor.

Önemli gelir artışı, öncelikle BioLargo’nun tedarik ettiği ve ulusal pazarlama ve dağıtımını yönettiği bir evcil hayvan koku denetim eser kümesi olan Pooph’un başarısına bağlanıyor. Eserler Amazon, Walmart ve Chewy üzere büyük perakendecilerden temin edilebilmektedir. Markadan sorumlu ortak şirket Pooph, Inc. 2024 yılında satışların artmaya devam edeceğini ve bunun da BioLargo’nun marka kıymetini daha da artıracağını öngörmektedir.

BioLargo’nun Başkanı ve CEO’su Dennis P. Calvert, PFAS giderme ve su arıtma teknolojilerinin yanı sıra uzun müddetli pil depolama tahliline yönelik olumlu piyasa reaksiyonlarına atıfta bulunarak şirketin geleceğine ait optimistliğini lisana getirdi. Calvert, değerli bir belediye içme suyu projesinin akabinde şirketin tescilli PFAS arıtma teknolojisinden birinci gelirlerini yıl içinde elde etmeyi beklediğini açıkladı.

Şirket 2023 mali tabloları için kontrolünü tamamlamak üzere olsa da, ön gelir varsayımları umut verici. BioLargo yıllık raporunu Mart ayı sonuna kadar SEC’e sunmayı planlıyor ve bu noktada sayılar katılaşacak.

BioLargo’nun iş modeli, bilhassa PFAS kirliliği, su ve atık su arıtımı, koku ve VOC denetimi, hava kalitesinin güzelleştirilmesi, güç verimliliği, inançlı güç depolama ve enfeksiyon denetimi üzere alanlarda yenilikçi teknolojiler geliştirmeye odaklanıyor. Şirket, lisanslama ve iştirakler yoluyla eserlerinin ticari erişimini genişletmeyi amaçlamaktadır.

Bu makaledeki bilgiler bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve okuyucular ileriye dönük sözlerin risk ve belirsizlikler içerdiğini bilmelidir. Gerçek sonuçlar, ekonomik şartlar, rekabet ve teknolojik değişiklikler de dahil olmak üzere çeşitli faktörler nedeniyle ileriye dönük beyanlarda öngörülenlerden değerli ölçüde farklı olabilir. BioLargo’nun SEC’e yaptığı son müracaatlar bu riskler hakkında daha detaylı bilgi sağlamaktadır.

Bu makale yapay zekanın takviyesiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Koşul ve Şartlar kısmımıza bakın.

Kaynak: Investing TR