HaberlerKripto Para Haberleri

Binance US CEO’su Brian Brooks: ”Dogecoin Fiyatları Üzerinde Panik İstemiyoruz”

Binance US CEO'su, kripto piyasasının temellerinin fiyatlardan daha önemli olduğunu söyledi.

Brian Brooks, kısa süre önce Dogecoin ve diğer kripto para varlıkları hakkındaki görüşlerini paylaştı. Brooks, Dogecoin fiyatları üzerindeki paniğin Bitcoin ve diğer diğer kripto para birimleri için zararlı olacağını söyledi.

Binance ABD’nin CEO‘su olarak görev yapan Brooks’un Dogecoin hakkındaki son yorumları coinin 7 gün içinde değerinin yaklaşık %30’unu kaybetmesinden sonra geldi .

Dogecoin şu an yaklaşık 38 milyar dolarlık bir piyasa değeri ile 0.29 dolar civarında işlem görüyor. Brooks konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“İstemediğimiz şey, Dogecoin fiyatları üzerinde panik yapmak. Umarım bu olmaz, özellikle Elon Musk ve Michael Saylor’un bu Bitcoin madencilik konseyi etrafında bir araya geldiklerini gördüğümde bunun iyi bir şey mi yoksa kötü bir şey mi olduğunu bilmiyorum ama bu, onların kripto para alanında olmaya çalıştıklarını gösteriyor.”

Fiyat açısından, Dogecoin 2021’de önemli sıçramalar yaşadı. DOGE’nin fiyatı, perakende yatırımcılardan gelen talepteki artışın ardından 8 Mayıs’ta yaklaşık 0,73 Dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Son düşüşe rağmen, Dogecoin bu yılın başından bu yana hala %7.000‘den fazla değer artışına sahip. Digital Currency Group CEO’su Barry Silbert’da kısa zaman önce Dogecoin ve piyasa değeri hakkındaki görüşlerini paylaşmıştı.

Ünlü iş adamı Silbert paylaştığı tweet gönderisinde , DOGE’nin potansiyeline rağmen, kripto para biriminin 37 milyar dolarlık piyasa değerinde olmadığını belirtti.

Tesla kurucusu Elon Musk‘da geçen hafta bir Tweet’te DOGE’nin resmi bir organizasyonu olmadığını ve Dogecoin üzerinde harekete geçme yeteneğinin sınırlı olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu