Blockchain HaberleriHaberler

Binance Smart Chain, DeFi Saldırılarına Karşı Alarm Veriyor

Binance Smart Chain, birkaç DeFi platformunun milyonlarca dolar değerinde token kaybetmesinin ardından bir eylem çağrısı yayınladı.

Binance Smart Chain tabanlı birkaç merkezi olmayan finans ( DeFi ) platformuna pek çok hacker saldırısı gerçekleştirilmişti. Saldırıların ardından ağ, geliştiricilere resmi bir duyuru gönderdi.

Binance Smart Chain sosyal medya platformu Twitter üzerinden yayınladığı çağrıda şunları söyledi:

“Son zamanlarda 8’den fazla hack saldırısı olduğuna inanıyoruz. İyi organize edilmiş bir bilgisayar korsanının şu anda #BSC’yi hedef aldığına inanıyoruz. BSC topluluğu için çok zorlu bir zaman.”

 

Pek çok projenin milyonlarca dolar  istismar edildiği belirtiliyor. Çoğu zaman DeFi platformları, sözde “ flash kredi saldırıları ”nın kurbanı oluyor .

Bugün yapılan duyuruda BSC, merkezi olmayan uygulamalar (Dapp’ler) için bir bilgisayar korsanı saldırısı risklerinin nasıl azaltılacağına dair birkaç tavsiyede bulundu.

Her şeyden önce, dapp geliştiricilerinin, platformlarının kodunu “iki ve üç kez kontrol etmek” için CertiK ve PeckShield gibi özel güvenlik denetim şirketlerinden yardım almaları önerildi.

BSC, “Herhangi bir anormalliği gerçek zamanlı olarak aktif bir şekilde izlemek için gerekli risk kontrol önlemlerini uygulayın ve herhangi bir anormallik meydana gelirse protokolü durdurun” dedi.

En kötü senaryoda ise DeFi geliştiricilerinin, olası bir saldırı gerçekleştiğinde harekete geçerek bir acil durum planı yapmaları gerektiği belirtildi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu