Binance Resmen Satın Aldı: Bu Altcoin Uçtu!

Binance Resmen Satın Aldı: Bu Altcoin Uçtu!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, geride kalan haftada, kripto para piyasalarında en çok konuşulan hususların başında, Binance hakkında yayılan söylentiler geldi. Bununla birlikte, Binance bu söylentilere aldırış etmeden geliştirme çalışmalarına devam ediyor. Ortaya atılan son argümanlara nazaran Binance, Endonezyalı kripto para borsası Tokocrypto’yu resmen satın aldı. Ayrıyeten, savlarının ortaya çıkması ile birlikte, borsanın lokal token’ı TKO büyük bir sıçrama yaptı. İşte detaylar…

Binance bu kripto para borsasını satın aldı

Lider kripto para borsası Binance hakkında neredeyse her gün yeni bir tez ortaya atılıyor. 6 Aralık tarihinde TechInAsia bir haber yaptı. Haberde, Binance’in Endonezyalı kripto para borsası Tokocrypto’yu satın almak üzere olduğunu söyledi. Haberin devamı ise bugün geldi. Çıkan haberlere nazaran Binance, Tokocrypto’yu resmen satın aldı. Haber, Endonezya borsasının CEO’su Pang Xue Kai’nin vazifesini bırakacağını belirtti. Satın alma gerçekleşene kadar süreci Yadhono Rawis yönetecek.. Bununla birlikte, borsa çalışanlarının bir kısmı işten çıkrılacak.

Tokocrypto’nun Kurumsal İrtibattan Sorumlu Lider Yardımcısı Rieka Handayani yaptığı açıklamada, borsa çalışanlarının yaklaşık %58’inin işten çıkarıldığını söyledi. Ayrıyeten, satın alma haberinin ortaya çıkmasının akabinde borsa token’i TKO müth bir çıkış yakaladı. TKO fiyatı son 24 saatte yaklaşık yüzde 38.7 paha kazandı. Bununla birlikte, fiyatı ise şuan 0,377849 dolar düzeylerinden süreç görmeye devam ediyor. 7 Nisan 2021 tarihinde piyasaya sürülen TKO’nun 75 milyonu piyasada olmak üzere toplam 500 milyon arzı var. TKO, listelenmesi ile birlikte %5000 kıymet kazanmıştı. Bununla birlikte, fiyatı ise 5 dolar düzeylerine kadar yükselmişti.

Binance’in CEO’su gövde gösterisi yapıyor

Özellikle toplumsal medya kanalların üzerinden Binance ile ilgili büyük bir FUD başladı. Dedikodular yatırımcıları hayli huzursuz etti. Hatta Binance, önemli ölçülerde para çıkışları yaşadı. Borsa, yatırımcı varlıkları ve likidite ile ilgili bir sorun yaşanmadığını söyledi. CZ yaptığı açıklamada, bölümün öncüsü olduklarını ve sağlam durduklarını anlattı. Bununla birlikte, tüm kripto para firmalarından emekçi çıkarılmasına karşın, Binance’ın işe alımları sürdürdüğünü hatırlattı. Bu açıklamalarının akabinde Endonezya borsasının satın alınma haberi, CZ’nin güç gösterisi olarak görüldü.

Binance’in TokoCrypto’daki pay oranını %100’e çıkarması ve yeni bir idareyle borsayı daha da güçlendirmesi bekleniyor. TokoCrypto Endonezya’nın lisanslı yani düzenlenmiş birinci kripto para borsası unvanına sahip. Yudhono Rawis mevzu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Tokocrypto’nun operasyonları kolaylaştırmaya ve kripto varlık ticaret platformunun performansını güzelleştirmeye odaklanacağız. Bu süreçler dalgalı kripto piyasası şartları dikkate alınarak gerçekleştirilecek. Belgisiz makroekonomik şartlarla başa çıkmak ve âlâ bir pozisyonda kaldığımızdan emin olmak için şirketi küçültmek zorunda kalmamız üzücü. Etkilenen çalışanlara en içten özürlerimizi söz ediyoruz

Kaynak: Kripto Koin