HaberlerKripto Para Haberleri

İngiltere Yüksek Mahkemesi Binance’e 2,6 Milyon Dolarlık Hack Saldırısını Soruşturma Emri Verdi

Dolandırıcıların Haziran ayında Fetch.ai'nin kripto para hesaplarına girerek varlıklarını üçüncü bir tarafa sattığı bildirildi.

En popüler kripto para borsalarından biri olan Binance, Birleşik Krallık Yüksek Mahkemesinden 2,6 milyon dolar değerinde kripto çaldığı bildirilen bilgisayar korsanlarına karşı adım atması için emir aldı.

Raporlara göre, Cambridge merkezli bir yapay zeka laboratuvarı olan Fetch.ai, Binance’in 6 Haziran’da kripto para hesaplarına giren dolandırıcıları tespit etmesini ve takip etmesini istedi.

Hesap kısıtlamaları, bilgisayar korsanlarının söz konusu varlıkları kaldırmasını engelledi. Sonuç olarak, bu varlıkları bir saat içinde üçüncü bir tarafa sattıkları bildirildi.

Şirket ayrıca Binance’den bilgisayar korsanlarının borsadaki hesaplarını dondurmasını istedi. Bir Yüksek Mahkeme yargıcı daha sonra Fetch.ai’nin taleplerini kabul etti.

Raporlara göre Binance, mahkemenin emirlerine uyacağını belirtti. Ancak, hak sahipleri dolandırıcılık mağduru olduklarını kanıtlayana kadar tazminat talebinde bulunamayacaklar.

Bu mahkeme emri, Binance için çalkantılı bir dönemin ortasında geldi. Borsa son zamanlarda dünya çapındaki kurumlar tarafından çok fazla inceleme altına alındı. İngiltere de dahil olmak üzere bir dizi ülke, kullanıcıları Binance’e karşı uyarırken, diğerleri doğrudan yasaklar uyguladı.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz! Daha fazla kripto para haberi için: Kripto Para Haberleri

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu