Binance Africa, Güney Afrika Finansal Düzenleyicileri Tarafından Yayınlanan Uyarılara Cevap Verdi

Binance Africa, Güney Afrika Finansal Düzenleyicileri Tarafından Yayınlanan Uyarılara Cevap Verdi

Binance, Güney Afrika Finans Sektörü Davranış Otoritesi (FSCA) tarafından 3 Eylül 2021‘de yayınlanan ve kullanıcıları kripto para birimi işlemleri yaparken dikkatli olmaları konusunda uyaran bir bildirime tepki gösterdi.

Finans otoritesi, Binance borsasının herhangi bir finansal tavsiye veya herhangi bir aracılık hizmeti vermeye yetkili olmadığını iddia ediyor.

Güney Afrika düzenleyici kurumu kamu uyarısı yayınladı

Güney Afrika düzenleyici kurumu, 3 Eylül 2021‘de yayınlanan bir bildiride, Güney Afrikalı tüketicileri Telegram grubu aracılığıyla “Binance Grubu” ile ilişki kurmanın riskleri konusunda uyaran bir basın açıklaması yayınladı.

FSCA’ya göre, kripto para ticaret platformuna erişimin bu grup aracılığıyla sağlandığı iddia ediliyor. Bildirim, böyle bir kuruluşun Seyşeller’de bulunmadığını, 2002 tarihli Mali Müşavirlik ve Aracılık Hizmetleri Yasası uyarınca Güney Afrika halkına finansal veya herhangi bir aracılık hizmeti vermeye yetkili olmadığını iddia ediyor. 

Ayrıca halkı, kripto para biriminin Güney Afrika’da düzenlenmediği konusunda uyardı ve bu nedenle, bir şeyler ters gittiğinde paranın iade edilmesi pek mümkün değil demeye getirdi.

Bu bildirim, borsanın mevzuata uygunluk konusunda benzer uyarılarda bulunan Singapurlu, İtalyan ve Brezilyalı yetkililerle karşılaştığı diğer düzenleyici muhalefetin ortasında geldi.

Bu bildirime yanıt olarak borsa, bir Twitter dizisinde herhangi bir finansal tavsiye ve aracılık hizmeti vermediğini ve hatta Seyşeller’de “Binance Group” adlı bir varlığı olmadığını söyleyerek yanıt verdi. Binance ayrıca Twitter ileti dizisinde şirketin temsilcisiymiş gibi davranan dolandırıcılar hakkında uyardı.