Binance Eski Patronu Yeni İş Girişimine İlişkin Planlarını Açıkladı!

Binance Eski Patronu Yeni İş Girişimine İlişkin Planlarını Açıkladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’ın kurucusu ve eski CEO’su Changpeng Zhao boş durmuyor. Yasal bir savaşın akabinde koltuğunu bırakan CZ, artık farklı bir teşebbüs üzerinde çalışıyor. Son açıklamalarında Binance eski işvereni, yeni işini başlatmak için yapay zeka kullanacağını söyledi.

CZ yapay zeka planlarını paylaşıyor

Kripto borsası Binance eski işvereni Changpeng Zhao (CZ), yeni iş teşebbüsüne ait kimi açıklamalar yaptı. CZ, teşebbüsün lansmana hakikat nasıl ilerlediğine dair bir güncelleme daha yayınladı. CZ, başka şeylerin yanı sıra, şirketinin eserini (online dersleri) üretmesine müsaade vermek için AI araçlarını uygulaması gerekeceğini paylaştı.

Zhao tweet’inde “Giggle Academy“nin “tamamen doğrusal olmasa da” ilerleme kaydettiğini yazdı. Grup şu anda ilk online dersi başlatmanın en yeterli yolu için beyin fırtınası yapmakla meşgul. Daha evvel CZ, toplumsal medya X’te eğitim start-up’ının fiyatsız eğitim dersleri ve bilhassa İngilizce dersleri vermeyi planladığını yazmıştı. CZ’ye nazaran takım artık dersin nasıl olması gerektiği, hangi oyun motorunun kullanılacağı, belli özellikler ve animasyonlar vb. hususlar üzerinde tartışıyor. CZ, bunun tekrar “başlangıç modu” olduğunu kabul etti. Lakin bundan keyifli görünüyor.

Binance eski CEO’su CZ’nin yeni iş projesi

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, CZ yeni iş projesini birinci olarak 19 Mart’ta duyurdu. Yaptığı paylaşımda “Herkes için fiyatsız temel (1-12. sınıflar) eğitim. Gelir yok. Oyunlaştırılmış. Uyarlanabilir.” dedi. Daha sonra şirketin işe alım yaptığını ve takımın küçük olacağını da ekledi. Bu ortada, işe alınan herkes direkt CZ ile çalışacak. CZ, bugünlü paylaşımında, dijital içerik oluşturabilecek gereğince yetenekli öğretmeni esasen işe aldıklarını söyledi. Lakin “Giggle Academy” için hala daha fazla geliştiriciye muhtaçlıkları var.

CZ büyük bir mahpus cezasıyla karşı karşıya

CZ, ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’e ve şahsen kendisine yönelttiği suçlamalar nedeniyle Binance CEO’luğu vazifesinden istifa etmek zorunda kaldı. Suçlamalar kara para aklama maddelerini (özellikle Banka Kapalılık Yasası) ihlal etmekle ilgiliydi. Binance 4,3 milyar dolar üzere şaşırtan bir ceza ödemeyi kabul etti. Ayrıyeten, CZ’nin CEO’luk vazifesinden ayrılması da muahedenin bir kesimiydi. Lakin, daha sonra CZ hatasını kabul etti ve evvel 10 yıl mahpus cezasıyla karşı karşıya kaldı. Daha sonra bu müddet 18 yıla uzatıldı.

CZ istifasını açıkladıktan çabucak sonra X’te yeni bir iş kurma planının olmadığını yazdı. CZ, pasif yatırıma gireceğini ve muhtemelen Blockchain, AI, biyoteknoloji yahut DeFi’ye odaklanan start-up’larda azınlık token / hissedar olacağını söyledi.

Kaynak: Kripto Koin