Binance, Düzenleyici Krizin Ortasında Singapur Doları İçin Desteği Kaldırdı

Binance, Düzenleyici Krizin Ortasında Singapur Doları İçin Desteği Kaldırdı

İşlem hacmine göre lider kripto para borsası olan Binance, 10 Eylül’de Singapur doları (SGD) cinsinden işlem çiftleri için desteğini sonlandıracak.

Şirket tarafından yapılan açıklamalara göre, SGD ödeme seçenekleri web sitesinde yer almayacak. Borsa ayrıca uygulamasını Singapur’daki Google Play ve App Store‘dan da sileceğini söyledi. 

Bu haftanın başlarında, Singapur Para Otoritesi (MAS), kripto devine yerel yasaları ihlal etmesi nedeniyle ödeme hizmetleri sunmayı durdurmasını emretti.

Şirketin ülkedeki bazı teklifleri kaldırmasının düzenleyici kurallara uymak için yeterli olup olmayacağını zaman gösterecek.

Ağustos ayının sonlarında, Norveç kronu ticareti Binance tarafından durdurulmuştu. Borsa ayrıca Norveççe dil seçeneğini web sitesinden kaldırdı.

Binance, bu yılın başlarında , dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerin şirkete odaklanmasıyla kendisini sorunlu bir çemberin ortasında buldu.  Düzenleyici baskı, önde gelen kripto para şirketini uyumluluğa proaktif bir yaklaşım benimsemeye zorladı.