Altcoin Haberleri

Binance CEO’su Konuştu: Bu Altcoin Tek Haberle Fırladı!

Önde gelen kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, FTX krizi hakkında konuşmaya devam ediyor. CZ’ye nazaran, kripto bölümü birkaç yıl gerilemiş durumda. Tüm bunlarla birlikte Binance ise, kripto piyasasında yükselişe devam ediyor. CZ ayrıyeten, sanayinin süratle toparlanacağını ve güçleneceğini tez etmektedir.

Binance CEO’su, piyasanın birkaç yıl geriye gittiğini kabul etti

Lider kripto para Bitcoin ve Ethereum’un son 24 saatte yüzde 6’nın üzerinde yükselişler yaşadı. Belirtildiği üzere kripto para piyasası büyük olasılıkla toparlanma evresinde görünüyor. Bunlarla birlikte, kimi kesim başkanları, FTX krizinin kesimi 4-5 yıl geriye götürdüğünü argüman etti. Three Arrows Capital’in kurucu ortağı Zhu Su, FTX tesirinin daha da uzun süreceğini düşünmektedir. Zhu Su’ya nazaran bu mühlet 7-8 yılı bulacaktır.

Binance CEO’su CZ’ye nazaran ise, kripto piyasası yakın vakitte süratle toparlanması ve daha güçlü olması mümkün.

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere; Zhu, Hedge fonu Three Arrows Capital’in Haziran ayında iflasını hatırlatıyor. Su, düzenleyicilerle görüşüyor ve mahkeme tarafından atanan tasfiye memurlarıyla işbirliği yapıyor. Zhu Su, hem kripto hem de klasik varlıklara yatırım yapan bir ticaret şirketi kurmayı planlamkatadır.

CZ, FTX’in çöküşünü TradFi başarısızlığı ile karşılaştırıyor

Binance CEO’su “CZ”, öteki kesim önderleriyle birlikte FTX’in bölümü birkaç yıl geriye götürdüğünü kabul etti. Ayrıyeten CZ, bu yaşanılanların doğal olduğunu belirtiyor. Sonuç olarak ise CZ, yaşananları 70 yılı aşkın bir geliştirme sürecinden sonra, 2008’de düzenlenmiş TradFi’nin başarısızlığıyla karşılaştırdı.

Binance CEO’su CZ, kripto piyasasının süratle toparlanacağına ve daha da güçleneceğine inanmaktadır. Şu anda ise CZ’nin, likidite sıkıntılarıyla karşılaşan projelere yardımcı olmak için sanayi kurtarma fonu duyurduğu bilinmektedir. Fon hakkında kâfi açıklamalar ise şimdi yapılmadı. Bununla birlikte CZ’nin bu ay daha fazla bilgi açıklayacağı belirtilmektedir. Binance CEO’su bahis hakkında şunlar lisana getiriyor:

Bazıları (ben dahil) bunun “sektörü birkaç yıl geriye götüreceğini” söylüyor. Ancak düşününce bu doğal. İlerlemede başarısızlıkta olacaktır. 70 yılı aşkın geliştirmenin akabinde 2008’de düzenlenmiş TradFi’de gerçekleşti. Bölüm süratle toparlanacak ve güçlenecektir.

Kripto para piyasası nasıl toplanacak?

Kripto piyasaları, balinaların düşüşün ortasında kripto para ünitelerinden biriktirmeye başlamasıyla toparladı. Ethereum balinaları, şimdiye kadarki en büyük beşinci tek günlük birikimini gerçekleştirdi. Bu ölçünün ise, günde 1 milyar dolar pahasında ETH olduğu aktarılmaktadır. Balinalar ayrıyeten Bitcoin, BNB, XRP, Shiba Inu, Dogecoin, Litecoin, Chainlink üzere kripto para ünitelerinden satın aldı. Bitcoin fiyatı, son 24 saatte yüzde 6’nın üzerinde arttı.

Binance büyümeye devam ediyor

Binance’in DEX tarafı olan BNB Chain, 5.2 milyar dolarlık Toplam Kilitli Kıymet (TVL) oranıyla dikkat çekmektedir. Özellik FTX’te yaşanan kriz, en çok da Binance’ın işine yaramış görünmektedir. Dünyanın önde gelen kripto para borsası olarak anılan Binance, hacmine ve TVL oranlarına yeni kullanıcıları dahil ediyor. Ayrıyeten BNB Chain, şirketin mahallî token’ı BNB’yi de güçlendiriyor. Kripto kışı devam ederken güçlü kalan token’lar ortasında BNB’de yer aldı.

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın ve merkeziyetsiz ağın altcoin’i BNB için kıymetli adımlar attı. Borsa, süreç hacimleri ve kaldıraçlı süreçlerde milyarlarca dolarlık süreç hareketini barındırıyor. Tüm bunlarla birlikte CZ’nin Binance’in lokal altcoin’i BNB’yi 1 numara yapmak istemesi de epey olağan. Borsanın CEO’su CZ, launchpad özelliğiyle kripto para ünitesine güçlü bir takviye sağladı. Binance Launchpad özelliği ile listelenecek kripto para üniteleri için, önden iştirak için BNB stake etme kuralı getirdi. Bunun sonucunda borsada yer alan BNB’nin, sirkülasyon arzından çıkarılması beklenilmektedir.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu