Altcoin Haberleri

Binance CEO’su Hedefi İkiye Katladı: Bu 5 Altcoin de Katıldı!

Binance, CEO Changpeng Zhao’nun daha evvel fonu başlatma planının sinyalini vermesinden sonra dün fonun detaylarını yayınladı. Binance fona birinci 1 milyar doları akıttı. Bu ortada, Jump Crypto, Polygon Ventures, Aptos Labs, Animoca Brands, GSR, Kronos ve Brooker Group, yaklaşık 50 milyon dolarlık bir başlangıç ​​taahhüdü üzerinde anlaştılar. Ayrıyeten TRON’un (TRX) da bu fona katıldığı ortaya çıktı. Lakin Binance CEO’su, fonun 2 milyar dolara çıkma muhtemelliğine işaret ediyor. İşte detaylar…

Binance 1 milyar dolarlık kurtarma fonu oluşturuyor

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Binance, 1 milyar dolarlık kurtarma fonu oluşturma sürecinde olduğunu açıklamıştı. Fonun, merkezinde kripto borsası FTX’in bulunduğu Sam Bankman-Fried’in neden olduğu meseleler yer alıyor. Fon ile kripto şirketleri imparatorluğundaki çöküşünün kripto sanayisine verdiği zararın bir kısmını azaltabileceğini umuyor. Yatırım şirketlerinden erken evredeki DeFi projelerine kadar daldaki çok çeşitli işletmeler FTX’in çöküşünden etkilendi.

Tasarım gereği, sanayi kurtarma fonuna yapılan katkılar, Blockchain tahlili kullanılarak izlenebilir. Binance bir blog yazısında, “ihtiyaç duyulması halinde yakın gelecekte” yatırımının 2 milyar dolara çıkarılabileceğini söyledi. Fon, ekonomik olarak uygulanabilir ve yenilikçi olduğu düşünülen lakin FTX krizi nedeniyle likidite meseleleri yaşayan projeleri hedefleyecek.

Farklı kesim oyuncularından yatırım

24 Kasım Perşembe günü yaptığı röportajda Zhao, kripto kurtarma fonunun likidite sıkışıklığı yaşayan kripto projelerini desteklemek için ortak yatırımcılara sahip olacağını söyledi. “Farklı dal oyuncularının istedikleri üzere katkıda bulunacakları gevşek bir yaklaşımla gidiyoruz” dedi. Polygon Ventures, Jump Crypto, Animoca Brands, Aptos Labs, Kronos, GSR, TRON ve Brooker Group üzere tanınan isimlerden kimileri şimdiden 50 milyon dolarlık bir taahhütte bulundu. Bilindiği üzere Polygon MATIC altcoin’i, Aptos ise APT ile bağlıdır. Öbür yandan Binance’in BUSD ve BNB’si de fonda yer alıyor. Anomica Brands ise The Sandbox’ın SAND tokenının geliştiricisi. Son olarak TRON ise TRX’in ardındaki platform.

Binance CEO’su, kripto bölümüne FTX’in patlamasından kaynaklanan ziyanı sınırlamak istediğini söyledi. Kaynaklara nazaran Binance’in muhtemel katkısı öbür firmaların taahhütlerinden çok daha ağır basıyor. King River Digital Assets Fund portföy yöneticisi David Adams, aşağıdakileri söyledi:

Piyasa, kıymetli ölçüde Binance dışı sermaye çekip çekmediğini görmek için fonun halka açık cüzdan adresini yakından izleyecek, zira bu, sanayi dayanağının istikrar için ne kadar geniş tabanlı olduğunu gösterecek.

Binance’in CEO’sunun tweet’leri, düzenleyicilerin dikkatini çekti

Binance CEO’su bu fırsatı kripto alanında güvenilirliğini artırmak için kullansa da, tweet’lerinin FTX’te olayların gidişatını tetiklemesi birkaç soruyu ateşledi. İngiltere Parlamentosu’ndan birtakım milletvekilleri de Binance’ten Zhao’nun 6 Kasım’daki tweet’lerini çevreleyen şartları açıklamasını istedi. Milletvekilleri, şirketin bu tweet’lerin tesirini anlayıp anlamadığını bilmek istiyor. Toplumsal ticaret platformu Alpha Impact’in CEO’su Hayden Hughes şunları söyledi:

Piyasada, kurtarma fonunun her şeyi bilakis çeviren katalizör olamayacak kadar çok meçhullüğü var. Hala bulaşmanın boyutunu bilmiyoruz. Fakat tabana yakın yahut tabanda olduğumuzu düşünüyorum ve piyasaların buradan çok aşağı inmesini beklemiyorum.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu