Bitcoin Haberleri

Binance CEO’su Bitcoin İçin ‘Kritik Sinyal Geldi’ Dedi!

Binance CEO’su Changpeng Zhao, The Economist’in bir makalesini paylaşarak Bitcoin’i yorumladı. Dünyanın en büyük kripto borsası unvanını elinde tutan Binance’in CEO’su, Bitcoin için kritik sinyalin geldiğini söyledi. Ona nazaran, Economist’in makalesi yeni bir boğa piyasasının habercisi olma potansiyeli taşıyor.

Binance CEO’su CZ: “Bitcoin için kritik sinyal geldi”

Changpeng Zhao, milyonlarca kripto yatırımcısının takip ettiği Twitter hesabı üzerinden yeni bir paylaşım yaptı. Bu paylaşıma nazaran, Bitcoin için yeni bir boğa piyasası uzak değil. CZ’nin tweet’i The Economist’in bir makalesini içeriyordu. Bu makale, “Kripto nasıl sıfıra gidiyor?” başlığına sahipti. Binance CEO’su, bu makaleyi, boğa piyasası için bir çeşit kritik sinyal olarak yorumladı. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere boğa piyasaları, kripto para ünitelerinin fiyatlarının yeni yüksek düzeyler gördüğü bir devirdir. Bu devirler ise, ayı piyasalarının akabinde gelir ve ayı piyasaları ile sona erer.

Ayı piyasaları, yatırımcılarda kaygı ve satışların tavan yaptığı ve piyasada fiyatların düştüğü bir periyot olarak tanımlanabilir. Kripto para piyasası bugüne kadar birçok ayı piyasası geçirdi. O denli ki şu anda bunlardan birinin içindeyiz. Lakin ana akım medyanın, her ayı piyasasında “Kripto ölüyor” paylaşımları yaptığı da bir gerçek. Bunun nedeni, kuruluşların çoğunlukla boğa piyasasından azamî yarar sağlamak istemesinde yatıyor. CZ de bunun farkında üzere duruyor. Economist’in “Kripto nasıl sıfıra gidiyor” makalesi, ona nazaran bir boğa piyasasının yakın olduğunun habercisi.

Bitcoin, 13 yıldır ölmedi

Bu tıp haber kuruluşlarının ayı piyasasındaki içeriklerine baktığınızda, çoğunlukla “her şeyin sonu geldi” iletisini görürsünüz. Lakin 2021 bunu değiştirdi. Zira 2021’in ayı piyasasında birçok kuruluş kriptonun hiçbir yere gitmediğini nihayet fark etmişti. Bu ayı piyasasının akabinde, “Bitcoin ne kadar müddet sonra ralli yapacak” üzere sorular kıymet kazanmaya başladı. Bununla birlikte artık, 2022’nin sonunda, “Kripto ölüyor mu?” sorularının yine gün yüzüne çıktığını fark ettik. Bunun nedeni ise Kasım ayı başında alanın en büyük 2. borsası olan FTX’in büyük iflasıydı.

FTX’in iflası, birçok projeyi etkiledi ve etkilemeye devam ediyor. Bu da doğal olarak yatırımcılarda geleceğe karşı bir belirsizlik ve kaygı halinin gelişmesine yol açıyor. Lakin kripto piyasası, Terra (LUNA) çöküşü üzere büyük kazaları atlatmayı başardı. Bu nedenle, piyasanın elbette bir gün tekrar yükseleceğini söylemek mantıklı olacak. Binance CEO’su CZ de bunun farkında. Changpeng Zhao, tweet’inde “Bu tıp makaleler … habercisidir” dedi fakat makalelerin neyin habercisi olduğunu açıklayan kelimeyi boş bıraktı. Bunun yeni bir boğa piyasası olduğunu söylemek son derece mantıklı.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu