Binance büyük bir token yakım programı başlatacağını duyurdu

Binance büyük bir token yakım programı başlatacağını duyurdu

Investing.com – Kripto piyasasının en büyük borsası Binance, geçen hafta gerçekleştirdiği BNB yakımının akabinde bu sefer Binance’e sabitlenmiş altcoin yakım projesini duyurdu.

Kripto para borsasının bugünkü duyurusuna nazaran çoklu Blockchain ağlarında Binance’e sabitlenmiş değerli ölçüde token yakımı gerçekleştirecek. Yapılan duyuruda teminat olarak kullanılan bu tokenlerin lokal ağlarındaki muadil ölçüsünün daha sonra piyasaya sürüleceği bilgisi verildi. Bunun yanında borsanın hangi altcoin’leri yakacağına yönelik ayrıntılı bir bilgi verilmedi.

Binance, bu atağıyla sirkülasyondaki kripto paraların arzını kısmak ismine değerli bir adım atarken kripto ekosistemini desteklemeye devam ediyor. Bununla birlikte kripto borsasının bu duyurusu kullanıcıların farklı yorumlar yapmasına neden oldu. Kimileri Binance’in bu hareketini memnuniyetle karşılarken yakım kararına karşı çıkanlar, bu atağın piyasa bedeli düşük olan altcoin’lerde yüksek volatiliteyi tetikleyebileceği konusunda telaşlarını paylaştı.

Binance, kendi mahallî varlığı BNB için sistemli yakım programına devam ederken Terraform Labs’ın çöküşünün akabinde büyük oranda kıymet kaybeden LUNC’nin yakım faaliyetinde de kilit rol oynuyor. Bu ortada geçen hafta BNB yakım aktivitesinin 26.sını gerçekleştiren Binance, 660 milyon dolar kıymetinde 2,14 milyon BNB yaktığını bildirdi. Kripto borsası bu yakım programıyla BNB arzının 100 milyon tokene düşürme hedefi taşıyor.

Bundan sonraki kademede kripto yatırımcıları, Binance’e sabitli hangi coin’lerin yakılacağını merakla bekliyor. Binance’in büyük ölçülü yakım programı açıklandığında ilgili altcoin’lerin piyasasında yüksek fiyat dalgalanmaları gerçekleşebilir.

Binance, ABD’de yaşadığı meselelerin akabinde kripto ekosistemine yoğunlaştı

Binance, geçen yılın son aylarında ABD otoritelerinden büyük bir darbe gördükten sonra faaliyetlerine sürat kesmeden devam ederken ekosisteme yönelik atılımlarıyla yine itimat kazanmak ismine gayret gösteriyor.

Binance, bir yandan da düzenleyici dostu adımlar atmaya çaba ederek 4,3 milyar dolarlık cezanın akabinde her faaliyetini şeffaflık çerçevesinde gerçekleştirmeye itina gösteriyor.

Yatırımlarınızı InvestingPro ile Doruğa Taşıyın!

Hisse senetlerinin borsa bilgileri, adil kıymeti, sıhhat durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan çıkarlı çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlara InvestingPro ile ulaşın! InvestingPro’ya seçtiğiniz plana nazaran %60’a kadar indirimle sahip olmak için indirim kuponlarımızı kullanabilirsiniz. Yıllık abonelikte INVTROZEL1A, iki yıllık abonelikte ise INVTROZEL2 kodunu kullanabilirsiniz. 31 Ocak’a kadar geçerlidir.

Kaynak: Investing TR