HaberlerKripto Para Haberleri

Binance, Artık Ontario Kullanıcılarına Hizmet Vermeyeceğini söyledi

Binance borsası Ontario'daki kullanıcılara aktif pozisyonlarını kapatmaları yönünde tavsiyede bulundu.

Popüler kripto para borsalarından Binance, düzenleyici bir baskının ortasında Kanada’nın Ontario eyaletinden çıkmaya karar verdi.

Borsa, Cuma günü, Ontario merkezli tüm kullanıcıların 31 Aralık 2021‘e kadar tüm aktif pozisyonları kapatması gerektiğini duyurdu .

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu, son haftalarda Bybit Poloniex ve Kucoin dahil olmak üzere kayıtsız kripto borsalarına karşı yasal işlem başlattı. Düzenleyici, bu borsaların eyaletin menkul kıymetler yasalarına uymadığı iddiasında bulundu.

Binance’in Ontario’daki kullanıcılara hizmet vermeyi kesmesi, şirketin kendisini Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu’na kaydettirmek ve eyaletin menkul kıymetler yasalarına uymak istemediğini gösteriyor.

Geçen senenin sonlarında kripto para borsası BitMEX’de benzer bir uygulamada bulunmuştu. Binance’e gelince, borsa bu hafta Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı’ndan başka bir uyarı aldı

Japonya’nın düzenleyici kurumu, Binance’in hala ülkede kayıt olmadan faaliyet gösterdiğini söyledi. Bir Binance sözcüsü şirketin şu anda Japonya’da borsa işlemleri yapmadığını dile getirdi.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu