Bill Miller: Bitcoin finansal felakete karşı sigortadır

Bill Miller: Bitcoin finansal felakete karşı sigortadır

Tanınmış yatırımcı Bill Miller, Bitcoin’in (BTC) benimsenmesi arttıkça, bir değer deposu olarak işlevsel rollerinin de artacağını söylüyor.

Miller, CNBC‘ye verdiği bir röportajda, insanların çeşitli koleksiyon ve yatırımlar için yaptıkları gibi Bitcoin’e değer atfetmeyi seçeceklerini söyledi.

“Bitcoin bir anlamda içsel bir değere sahip değil. Bu doğru. Ya da dev bir veri tabanına sahip olduğu ve veritabanlarının değeri olduğu için orta düzeyde bir içsel değere sahiptir.

Ancak değeri, Honus Wagner beyzbol kartının veya bir Picasso tablosunun değerine benzer. Malzemelerde veya yapımda değil, insanlar bunun portföylerinin bir parçası olması gerektiğini düşünüyorlarsa değerlidir.”

Kendini Bitcoin boğası olarak tanımlayan Miller, önde gelen kripto varlığının öngörülemeyen acil durumlara karşı koruma sağlamak için bir sigorta biçimi olarak nasıl hizmet edebileceğini açıklamaya devam ediyor.

“Sigorta poliçesi gibi. Sigorta poliçelerinin içsel bir değeri yoktur. Aslında, onların hiçbir içsel değeri olmamasını istiyorsunuz.

Evinizin yanmasını veya korkunç bir kaza geçirmesini istemezsiniz, ancak böyle bir durumda her yıl sigorta için ödeme yaparsınız.”

Geçen ay Miller, Bitcoin’i “dijital altın” olarak gördüğünü söyledi. Ünlü yatırımcı şimdi de Bitcoin için şunu söylüyor:

“Bitcoin finansal felakete karşı sigortadır.”