HaberlerKripto Para Haberleri

Bilaxy Exchange Hacklendi! Yönetim Uyarı Yayınladı

Siber saldırılara kurban giden kripto para borsalarının sayısı artmaya devam ediyor.

Seyşeller merkezli bir dijital varlık ticaret platformu olan Bilaxy, bugün bazı cüzdanlarının ele geçirildiğini bildirdi. Borsa henüz çalınan miktarı doğrulamamış olsa da, tahminlere göre çeşitli kripto para birimlerinde 450 milyon dolar civarında olabilir.

Bilaxy’nin resmi Telegram kanalı bugün, platformun bakım nedeniyle hizmetlerini geçici olarak durdurduğunu belirten birkaç güncelleme yayınladı.

Ancak birkaç saat sonra borsa, “Bilaxy saldırı bildirimini” duyurmak için Twitter’ı kullandı. Şirket, sıcak cüzdanının ele geçirildiğini bildirdi ve müşterilere hesaplarına para göndermekten kaçınmalarını tavsiye etti.

O zamandan beri, Telegram’da ekibin sorunu çözmek için çalıştığı ve kullanıcıların endişelenmemesi gerektiğine dair kısa güncellemeler dışında, borsa tarafından sağlanan bilgiler yok denecek kadar azdı.

Şu an itibariyle Bilaxy, bilgisayar korsanlarının ele geçirdiği kesin miktarı saptayamadı. An itibariyle şirketin web sitesi hala çalışmıyor.

HogeFinanc , Bilaxy’de depolanan tüm HOGE tokenlerinin boşaltıldığını ve başka bir cüzdana gönderildiğini söyledi. Bu tokenlerin değeri 22 milyon doların biraz altında.

Telegram’daki diğer tahminler, borsadan çalınan toplam miktarın 400 milyon doların üzerinde olduğunu gösteriyor. Bununla birlikte, bu konuda hala resmi bir açıklama yok.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu