Biden Yönetimi Kripto Stratejisini Yayınlamaya Hazırlanıyor

Biden Yönetimi Kripto Stratejisini Yayınlamaya Hazırlanıyor

Biden yönetiminin, yürütme emri olarak hükümet çapında bir kripto para birimi stratejisi hazırladığı bildiriliyor. Yönergenin önümüzdeki haftalarda Başkan Joe Biden‘a sunulması bekleniyor. Strateji, önümüzdeki ay içinde yayınlanabilir.

ABD Hükümeti Genelinde Kripto Stratejisi

Biden yönetiminin kripto para birimleri de dahil olmak üzere dijital varlıklar üzerinde ilk hükümet çapında bir strateji yayınlamaya hazırlandığı bildiriliyor. Bloomberg, Cuma günü, üst düzey yönetim yetkililerinin plan üzerinde birden fazla toplantı yaptığını ortaya çıkaran konuya aşina olan kişilere atıfta bulunarak, stratejinin bir yürütme emri olarak tasarlandığını bildirdi.

Kesinleşmiş yürütme emrinin önümüzdeki haftalarda ABD Başkanı’nın masasında olması bekleniyor.

Yönerge, kripto para birimlerinin yarattığı ekonomik, düzenleyici ve ulusal güvenlik zorluklarını detaylandıracak. Çeşitli federal kurumları, kripto riskleri ve fırsatları değerlendirmelerini tartmaya yönlendirecek. 2022’nin ikinci yarısında bulgularının raporlarını sunmaları istenecek.

Örneğin, Finansal İstikrar Gözetim Konseyi, dijital varlıkların olası sistemik etkilerini değerlendirecektir. Başka bir rapor, kripto para birimlerinin yasa dışı kullanımlarını belirleyecek.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Floki Inu, DAO Yükseltmesinin 1. Aşamasını Tamamladı

Biden Yönetimi CBDC‘ye Ağırlık Verecek

Biden yönetiminin ayrıca FED‘in bir merkez bankası dijital para birimi (CBDC) yayınlama ihtimaline ağırlık vermesi bekleniyor. Perşembe günü, Federal Rezerv CBDC hakkında uzun zamandır beklenen bir rapor yayınladı ve 20 Mayıs’a kadar halka açık bir yorum dönemi başlattı.

Bazı insanlar, ABD‘nin merkez bankası dijital para birimi geliştirmede başta Çin olmak üzere diğer ülkelerin gerisinde kaldığına dair endişelerini dile getirdi. Ancak, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, ABD’nin geride kalmadığı ve ABD dolarının dünyanın rezerv para birimi olarak statüsünün risk altında olmadığı konusunda ısrar etti.