Biden’ın Siber Güvenlik Toplantısında Kripto Paralar Tartışıldı

Biden’ın Siber Güvenlik Toplantısında Kripto Paralar Tartışıldı

CNBC muhabiri Eamon Javers”in aktardığı bilgilere göre, ABD Başkanı Joe Biden’in siber güvenlik odaklı toplantısında katılımcılar, kripto para birimi endüstrisinin “çok daha sert” düzenlenmesi gerektiğini söyledi .

Javers, Big Tech firmaları ve finans liderleriyle siber güvenlik planlarını tartışmaya odaklanan ve saatlerce süren toplantıda hazır bulunan isimsiz bir CEO’dan bahsediyor.

Zirvenin ardından Google, IBM ve diğer teknoloji devleri, son yılların en önemli sorunlarından biri olduğuna inandıkları siber güvenliği desteklemek için milyarlarca dolar harcamayı taahhüt etti.

Biden yönetimi, bu yılın başlarında çok sayıda yüksek profilli siber saldırının uluslararası manşetlere çıkmasından sonra kendini zor bir noktada buldu ve bunların arasında Colonial Pipeline saldırısı en dikkate değer olaydı.

Siber suçlular, anonim veya takma adlı yapıları nedeniyle kripto para birimlerinde fidye yazılımı ödemeleri talep etme eğiliminde oluyorlar. Bu durum yasal kurumları bu tür saldırılarda kriptonun rolü konusunda alarm vermeye sevk etti .

Son dönemlerde ABD’de meydana gelen siber saldırı olaylarında oldukça büyük miktarlarda fidye ödemesi yapıldı. Bu saldırıların ardından kripto paralar daha fazla ön plana çıktı.