Biden’ın Adayı Saule Omarova Yarıştan Çekildi

Biden’ın Adayı Saule Omarova Yarıştan Çekildi

Saule Omarova Aşağılayıcı Nitelikteki Baskılara Dayanamadı

7 Aralık’ta, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden‘ın Para Birimi Denetçisi olarak görev yapmak üzere adayı olan Saule Omarova, yarıştan çekildi.

Saule Omarova, “Sürecin bu noktasında, Başkan adayı olarak devam etmem artık kabul edilebilir değil” dedi.

Denetçi, federal olarak imtiyazlı bankaları düzenleyen Para Birimi Denetleme Ofisine liderlik eder. Kripto endüstrisinin OCC ile olan ilişkisi, daha sonra Binance ve ardından Bitfury’nin başında roller üstlenen Brian Brooks’un kısa görev süresi boyunca zirveye ulaştı.

Omarova’nın adaylığı, Senato Bankacılık Komitelerinde Cumhuriyetçiler ve Mark Warner ve John Tester gibi ılımlı Demokratların muhalefetiyle karşılaştı. Üyeler, temelde banka karşıtı olarak tanımladıkları bir Cornell Hukuk profesörü olarak onun yazılarından endişe duyuyorlardı.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: Shiba Inu 2 Milyondan Fazla Otel Rezervasyonu İçin Kullanılabilecek

Saule Omarova‘nın geçmişi, yargılamaya bir ölçüde çirkinlik kattı. SSCB’de doğup eğitim görmüş bir Kazak vatandaşı olan Omarova, örneğin Karl Marx üzerine bir lisans tezi konusunda sorularla karşı karşıya kaldı.

Bankacılık Komitesi önündeki onay duruşmasında, Senatör John Kennedy (R-LA), Omarova’nın Sovyetler Birliği’nde her yerde bulunan komünist bir gençlik örgütü olan Komsomol’a üyeliğine saldırdı. Komite başkanı Sherrod Brown, Omarova’nın çekilmesi üzerine yaptığı açıklamada, süreci “Kızıl korkutma McCarthyciliğini anımsatan amansız bir karalama kampanyası” olarak kınadı.

Şimdilik, Michael Hsu, bazılarının yönetimin yeni adayı olacağı yönündeki spekülasyonlarıyla, OCC’nin başında kalmaya devam ediyor.