Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı, Çin’in Kripto Para Yasaklarını Övdü

Berkshire Hathaway Başkan Yardımcısı, Çin’in Kripto Para Yasaklarını Övdü

Berkshire Yardımcısı Charlie Munger Cuma günü bir konferansta genel olarak mevcut finans ve piyasa ortamının, dot-com balonunun patladığı ve yatırımcıların önemli kayıplarla karşı karşıya kaldığı 2000’lerin başında olduğundan daha “çılgın” olduğunu söyledi.

Sydney’deki Sohn konferansında konuşan Munger, mevcut finans çağını, daha fazla yatırımcıyı çekmek için dot-com döneminden bile daha çılgın gördüğünü ifade etti.

Munger daha sonra Çin’in kripto para endüstrisine yönelik yasaklarını övdü:

”Keşke kripto para birimleri hiç icat edilmemiş olsaydı. Çinlilere hayranım. Bence onları yasaklayarak doğru kararı verdiler.

Berkshire’ın yardımcısı teknolojinin daha da gelişmesini desteklemeye karar verirken yanlış bir dönüş yaptığını ve bir yatırımcı olarak, gelişen kripto para piyasasına katılmayacağını söyledi.

Bitcoin Günlük Grafik
Kaynak: TradingView

Bunun yanında Bitcoin, şu anda güçlü bir yükseliş trendinde hareket eden geleneksel finansal endekslerden büyük ölçüde daha iyi performans gösteriyor.

Pandemiden sonra, S&P 500 endeksi %100’den fazla büyüme gösterirken, Bitcoin şu anda aynı süre için %800 kârla işlem görüyor.