Bent Finance, siber saldırının ardından yatırımcılara fonları geri çekmelerini tavsiye etti

Bent Finance, siber saldırının ardından yatırımcılara fonları geri çekmelerini tavsiye etti

Staking platformu Bent Finance, Aralık ayında saldırıya uğrayan altıncı kripto kuruluşu oldu. Saldırının kabul edilmesinin ardından yatırımcılardan havuz fonlarını geri çekmeleri istendi ve güvenliği ihlal edilen platformda ödül taleplerinin devre dışı bırakılması sağlandı.

Bununla birlikte, topluluk, blockchain araştırmacısı PeckShield’in hack işlemlerinin kaynağını bulduğu iddia edildiğinde ”halı çekme” diye tabir edilen kripto para dolandırıcılığından şüphelendi.

Bent Finance, “Evet, aynı şeyi görüyoruz ve şu anda üzerinde çalışıyoruz” dedi. Şirket kısa süre sonra saldırı olduğunu onayladı.

Bent Finance, havuz yatırımcılarına, her güncellemede istismar giderilene kadar fonları geri çekmelerini tavsiye etmeye devam ediyor:

“Bir sonraki duyuruya kadar protokolden çekilmenizi öneririz. Hiçbir yere gitmiyoruz. Öyle ya da böyle kurtulacağız.”

Kripto dolandırıcılığı araştırmacısı ve TRM Labs’den ABD Gizli Servisi Joe McGill’in eski üyesine göre, saldırganlar sırada 1,6 milyon dolardan fazla değere sahip yaklaşık 440 Ethereum ( ETH ) çalmayı başardılar.

McGill’in soruşturmaları , saldırının 12 Aralık’tan beri devam ettiğini ima etti ve bu, Bent Finance’in saldırganın 1 Aralık’tan beri ağ üzerindeki varlığından şüphelendiği bulgusu ile çelişiyor.

Yalnızca Aralık ayında, Grim Finance, BitMart ve AscendEX dahil olmak üzere beş kripto şirketi 600 milyon dolardan fazla kayıp yaşadı. Ancak, Bent Finance istismarından kaynaklanan kayıpları belirlemek için araştırmalar devam ediyor.