Benjamin Cowen: “Bitcoin Yükseliş Trendinin Ortasında”

Benjamin Cowen: “Bitcoin Yükseliş Trendinin Ortasında”

Benjamin Cowen Yükselişe İnanıyor

Yakın zamanda yapılan piyasa düzeltmesine rağmen, yakından takip edilen kripto analisti Benjamin Cowen‘e göre Bitcoin hala klasik bir yükseliş trendinin ortasında.

Yeni bir strateji oturumunda Benjamin Cowen, BTC‘nin ders kitabı boğa fiyat hareketi gösterdiğini söyledi. Bununla birlikte, Bitcoin’in 20 haftalık basit hareketli ortalama (SMA) ve 21 haftalık üstel hareketli ortalamanın (EMA) birleşimi olan boğa piyasası destek bandının altına çökme olasılığını da düşünüyor.

“Bu bana bir yükseliş trendi gibi görünüyor. Bir ders kitabı yükseliş trendi gibi görünüyor. Şu anda bu genel yükseliş trendindeyiz ve bazı insanlar ‘düşürebilir miyiz?’ diyor. Evet, elbette daha da düşebiliriz, kimin umurunda? 53.000 dolara gidebilir miyiz? Yapabiliriz… Boğa piyasası destek bandını destek olarak tutmamamız kesinlikle mümkün. Her zaman bu olasılık vardır, bunun bir olasılık olduğunu biliyoruz. Eğer bu gerçekleşseydi, bunun üç ay altında olduğunu söylerdim ve muhtemelen yarışlara geri dönerdik.”

Cowen, BTC için 53.000 $ ve ötesine daha fazla düşüşün mümkün olduğunu söylese de, Bitcoin’in şu anda olumsuzdan daha fazla potansiyele sahip olmasının bir nedenini açıklıyor. Boğa piyasası destek bandının altındaki çöküşlerin, 2018’deki piyasa döngüsü zirvesi gibi, genellikle fiyatın çok üzerine çıkmasından sonra gerçekleştiğini belirtiyor.

Bu Haber de İlginizi Çekebilir: 22 Kasım SHIB ve DOGE Fiyat Analizi

Analist, Bitcoin’in 30.000 dolardan geri dönüşün ardından başlayan mevcut yükseliş trendinin, şimdiye kadar boğa piyasası destek bandına göre çok parabolik gitmediği için 2017’deki BTC rallisini hatırlattığını söylüyor.

“Boğa piyasası destek bandına her geri döndüğümüzde, destek olarak tuttuk çünkü ondan fazla uzaklaşmadık ve her seferinde destek olarak tuttuk. En sonunda bu şekilde uzayana kadar piyasa döngüsü zirvesine ulaşamadık. Mayıs ayında görüyorsunuz, çok uzadık, çizgiyi tutamadık… Şimdi ne oluyor? O kadar ileri gitmedik ve umarım çizgiyi koruruz.”