Altcoin Haberleri

Beni Satın Al Çığlıkları Atan 4 Altcoin

Bitcoin ve altcoin dünyasında son periyotlarda sakinlik hakim. Öteki taraftan ileriye dönük olarak kimi kripto para üniteleri için beklentiler var. Satın al çığlıkları atan dört altcoin’e yer vereceğiz.

Altcoin Chainlink

Altcoin Chainlink Eylül 22’de düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı. Buna nazaran yakın vadede potansiyel bir trend değişikliğine işaret ediyor.

Hareketli ortalamalar altcoin için bir yükseliş geçişini tamamladı. Ayrıyeten RSI müspet bölgede yer alıyor. Başka taraftan bu da alıcıların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor. Rastgele bir düzeltmede, boğaların 20 günlük EMA’ya (6,55 dolara) kadar olan düşüşleri satın alması mümkün. Bu düzeyden güçlü bir toparlanma, rallilerde satıştan düşüşlerde satın almaya gerçek bir hassaslık değişikliğine işaret edecek.

Boğalar daha sonra üst hareketi 8 dolara ve sonunda 8,50 dolara kadar uzatmaya çalışacak. Ayılar üst hareketi önlemek istiyorsa, altcoin LINK/USDT kurunu 20 günlük EMA’nın altına düşürmek ve sürdürmek zorunda kalacak.

Her iki hareketli ortalama da 4 saatlik grafikte üst eğimli. Ayrıyeten RSI müspet bölgede. Boğalar 20-EMA’ya kadar olan düşüşleri satın alıyor. Bu da olumlu bir duyguya işaret ediyor. Altcoin LINK fiyatı 20-EMA’dan toparlanırsa, 7,60 dolar izlenecek üst taraflı gaye olacak. Bu varsayımın bilakis, Chainlink’in fiyatı düşmeye devam eder ve 20-EMA’nın altına kayarsa, boğalar tarafından kar realizasyonuna işaret edecek. LINK daha sonra düşüş trendi çizgisinden kopma düzeyini tekrar test edecek. Ayıların denetimi tekrar ele alabilmesi için fiyatı 6,60 doların altına düşürmesi gerekecek.

Altcoin Maker

Altcoin MKR  21 Eylül’de 1.370 dolardaki genel dirençten aşağı döndü. 20 günlük EMA (1.226 dolar) aşağı istikamette izlenmesi gereken takviye. Fiyat bu düzeyden toparlanırsa, daha düşük düzeylerin alıcıları çekmeye devam ettiğini gösterecek. Boğalar daha sonra MKR fiyatını genel direncin üzerine çıkarmak için bir teşebbüste daha bulunacak. Bunu başarabilirlerse, MKR/USDT kuru 1.759 dolara yanlışsız hızlanacak. Bilakis, ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına düşürürse, yükseliş momentumunun zayıfladığını gösterecek. Bu da pariteyi birkaç gün boyunca 980 dolar ile 1.370 dolar ortasında tutacak.

Dört saatlik grafikteki hareketli ortalamalar düzleşti. Ayrıyeten RSI orta noktanın çabucak altında yer alıyor. Buna nazaran bu da arz ve talep ortasında bir istikrar olduğunu gösteriyor. Alıcılar fiyatı 1.306 doların üzerine çıkarırsa, altcoin MKR fiyatı 1.370 dolara yanlışsız fırlayacak. Bunun yerine, fiyat düşer ve 1.264 doların altına inerse, satış baskısının arttığını gösterecek. Bu da 1.225 dolara hakikat bir düşüşün önünü açacak. Bu takviyenin altına inilmesi kısa vadeli avantajı ayıların lehine çevirecek.

Arbitrum düşüş trendinde

Altcoin Arbitrum (ARB) düşüş trendinde. Ayılar 20 günlük EMA’ya (0,85 dolar) yükselişlerde satış yapıyor. Fakat boğaların çok fazla yer bırakmamış olması olumlu bir işaret. Bu, boğaların daha yüksek bir hareket bekledikleri için durumlarını muhafazaya çalıştıklarını gösteriyor.

RSI 40’ın üzerine çıkarak momentumun kademeli olarak olumluya döndüğünü gösteriyor. Alıcıların fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarması, daima bir toparlanmanın başladığını gösterecek. Altcoin ARB/USDT kuru evvel 50 günlük SMA’ya (0,95 dolar) ve akabinde 1,04 dolara yükselecek. Aşağı tarafta takviye 0,80 dolar ve akabinde 0,78 dolar. Satıcıların, 0,74 dolar civarındaki takviyenin tekrar test edilmesine yer açmak için ARB fiyatını bu bölgenin altına çekmesi gerekecek. Bu düzeyin altında bir kırılma, düşüş trendinin yine başladığını gösterecek.

4 saatlik grafik, ayıların rallileri düşüş kademesi çizgisine yanlışsız sattığını gösteriyor. Ayılar fiyatı hareketli ortalamaların altına çekti. Lakin ARB fiyatı 0,81 dolarlık anlık takviyenin altına düşüremedi. Bu, boğaların daha yüksek bir düşük düzey oluşturmaya çalıştığını gösteriyor. Alıcılar tekrar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarmaya çalışacak. Başarılı olurlarsa, altcoin Arbitrum fiyatının 1 dolar ruhsal düzeyine gerçek güçlü bir toparlanma başlatması beklenen. Tersine, 0,81 doların altındaki bir kırılma ARB fiyatını 0,78 dolara ve akabinde 0,74 dolara çekecek.

Theta Network

Altcoin THETA’nın 23 Eylül’de 20 günlük EMA’nın (0,61 doların) üzerine çıkması, boğaların arzı emdiğini ve bir geri dönüş teşebbüsünde bulunduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 50 günlük SMA’nın (0,64 doların) altına çekti. Lakin boğaların 20 günlük EMA’yı savunması bekletiler dahilinde. Altcoin THETA fiyatı mevcut düzeyden yükselir ve 50 günlük SMA’nın üzerine çıkarsa, 0,70 doların tekrar test edilmesi mümkünlüğünü artıracak. Bu göz önünde bulundurulması gereken değerli bir düzey. Zira ölçeklendirilirse altcoin THETA/USDT kuru 0,76 dolara ulaşacak. Bu olumlu görüş, fiyatın düşmesi ve 20 günlük EMA’nın altına inmesi durumunda yakın vadede geçersiz olacak. Buna nazaran bu da 0,57 dolarlık potansiyel bir tekrar test için kapıyı açacak.

4 saatlik grafik, ayıların 0,65 dolarlıkk genel direnci koruduğunu gösteriyor. Alıcılar yükseliş momentumunu sürdürmek istiyorsa altcoin THETA fiyatını 0,65 doların üzerine çıkarmaları gerekecek. Bunu yaparlarsa, paritenin 0,70 dolara gerçek yeni bir yükseliş hareketi başlatması mümkün. 20 günlük EMA, aşağı istikamette izlenmesi gereken değerli bir takviye. Kriptokoin.com olarak baktığımızda ayılar fiyatı bu takviyenin altına düşürürse, boğaların durumlarını kapattığını gösterecek. Parite daha sonra 0,58 dolar takviyesine hakikat inecek.

Kaynak: Kripto Koin

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu