Benchmark, daha şiddetli gelir karşılaştırmaları nedeniyle The Trade Desk için potansiyel düşüşü not ediyor

Benchmark, daha şiddetli gelir karşılaştırmaları nedeniyle The Trade Desk için potansiyel düşüşü not ediyor

Benchmark’taki finansal analistler, şirketin dördüncü çeyrek için beklenen karlarına genel bir bakış sağlayan Pazartesi günkü raporlarında, The Trade Desk Inc . (NASDAQ:TTD) paylarının her biri için Sat tavsiyesini ve 32 $ maksat fiyatını korudu.

Analistler, 15 Şubat Perşembe günü piyasa kapandıktan sonra çıkar raporunu açıkladığında şirketin gelir iddialarında bir düşüş öngörüyor.

Gelirde beklenen düşüşe karşın analistler, TTD’nin geliriyle yakından temaslı olan kesim datalarına dayanarak, şirketin dördüncü çeyrek gelir iddiası olan 580 milyon doları en az 10 milyon dolar aşacağını iddia ettiklerini belirtti.

Analistler, “Bununla birlikte, birinci çeyrek için gelir kestiriminin beklenenden biraz daha düşük olacağını öngörüyoruz, bu da 2024 kestirimi gelir büyüme oranının piyasa konsensüsünün yaklaşık %4 altında yahut yıllık yaklaşık %20,5 konsensüsüne kıyasla yıllık yaklaşık %16,0 olduğunu gösteriyor” dedi.

Benchmark, gelecekteki gelir iddialarında bir düşüş ve değerleme katlarında bir azalma öngörerek, şirketin pay senedi fiyatında yaklaşık 53 $ ‘a kadar potansiyel bir kısa vadeli düşüşe işaret ediyor.

Şirket ayrıyeten siyasi reklam harcamalarındaki azalma ve Connected TV (CTV) reklamcılığındaki daha yavaş büyüme oranı nedeniyle 2024’ün birinci çeyreğinden üçüncü çeyreğine kadar yıldan yıla daha güç gelir karşılaştırmalarıyla müsabakayı bekliyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından gözden geçirilmiştir. Daha fazla detay için lütfen Karar ve Şartlarımıza bakın.

Kaynak: Investing TR