HaberlerKripto Para Haberleri

Belçika’nın En Büyük Bankalarından Biri Token Başlatmayı Düşünüyor

Yerel medya kuruluşları, Belçika'nın en büyük bankalarından biri olan KBC'nin kendi tokenini başlatma fikrini araştırdığını bildiriyor.

Belçika’nın en büyük sigorta ve bankacılık şirketlerinden biri olan KBC, artık kripto paralara sıcak bakıyor. Şirket, kripto para birimi hizmetini başlatma planlarını açıkladı.

Banka, yerel kripto para birimi olan KBC Coin ile müşterileriyle daha fazla etkileşim kurmayı hedefliyor. Bunun yanında platformu tanıtarak hizmetlerin benimsenmesini sağlayacaklar.

KBC Coin Neredeyse Hazır

Banka, duyuruyu bankacılık uygulamasına dahil olan sanal asistan ‘Kate’in sunumu sırasında paylaştı. Şu anda, KBC Coin halka açık değil, ancak zaten özel bir ortam aracılığıyla test aşamasında.

Banka, projenin yol haritasıyla ilgili detaylı bilgiyi henüz verilmedi. Projenin düzenleyici çerçevesine ve ekonomik özelliklerine ek olarak KBC, teknolojik ve gizlilik konularına odaklanıyor.

Yerel gazete De Morgen’e göre CEO Johan Thijs, kullanıcılarına verilerinin tam kontrolüne sahip olmalarını sağlayan bir platform sağlayarak müşterilerinin kimliğini korumak istediklerini söyledi.

Johan Thijs, KBC Coin’in Bitcoin ve diğer altcoinler ile hiç bir ilgisinin olmadığını vurguladı. Ek olarak KBC Coin’in yalnızca bankanın altyapısı içinde çalışacağını ve bu nedenle geleneksel kripto para birimlerinin özelliği olan yüksek fiyat dalgalanmalarına maruz kalmayacağını ifade etti.

Thijs tarafından paylaşılan ifadeler, tokenin piyasaya sürülmesi halinde nasıl çalışacağına dair kabaca bir fikir veriyor:

“Bu token başlangıçta sadık müşteriler tarafından kazanılabilir ve ek hizmetlere harcanabilir. Dijital para kapalı bir sistemde olacaktır. Bu bir ‘kapalı döngü para birimi’. Dolayısıyla, dünya çapında dolaşmanıza ve her yerde ödeme yapmanıza izin veren euro gibi bir para birimi değil. Belirli bir ortamda, örneğin müşteri ortamında kullandığımız dijital bir para birimidir. ‘

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu