Belçikalı Milletvekili Tüm Maaşını BTC’ye Çevirdi

Belçikalı Milletvekili Tüm Maaşını BTC’ye Çevirdi

Belçikalı bir milletvekili, Avrupa’nın Bitcoin’i doğru bir şekilde öğrenip benimsememekte başarısız olabileceği konusunda uyardı.

Christophe De Beukelaer, finansal farkındalığı artırmak, özel olarak Belçika’da ve Avrupa’da finansal eğitime katkıda bulunmak için geçen ay bu yıl için maaşının tamamını (ayda 5.500 Euro) Bitcoin’e dönüştürmeye karar verdiğini açıkladı.

Bitcoin ve blockchain ile ilk kez 2017 yılında tanışan De Beukelaer, kriptonun geleneksel finans dünyası ile “mukayese” oynadığı bir geleceğin olduğunu düşünüyor.

Belçikalı politikacı, Bitcoin’i görmezden gelmenin ve kripto hakkında bilgi sahibi olmamanın Avrupalılar için önemli bir risk oluşturduğu konusunda uyardı:

”Siyasiler kripto para yolculuğuna vakit ayırmıyor. Şehirlerin ve ülkelerin günlük yönetimleriyle çok meşguller ama durup da “Tamam, şimdi ne oluyor?” demiyorlar.”

Milletvekili, Bitcoin hakkında farkındalık eksikliğini “büyük bir sorun” olarak nitelendirdi ve Avrupa’nın dijital varlıklar alanında Çin ve ABD’nin gerisinde kalma tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu kaydetti.

De Beukelaer, neden başka bir kripto para birimi yerine Bitcoin’i seçtiği sorulduğunda, bunun nedeninin Bitcoin’in en eski ve en istikrarlı protokol olması olduğunu söyledi.