Belçika Milletvekili 2022 Maaşının Tamamını Bitcoin’e Çevirme Sözü Verdi

Belçika Milletvekili 2022 Maaşının Tamamını Bitcoin’e Çevirme Sözü Verdi

Brüksel Milletvekili Christophe De Beukelaer, iki ABD belediye başkanının örneğini takip etmeye ve maaşını BTC’ye çevirmeye karar verdi. Bununla birlikte, 2022 gelirinin tamamını birincil kripto para birimi biçiminde alarak bunu bir adım öteye taşıyacak.

Christophe De Beukelaer, medyada yakın zamanda yer alan bir habere göre, Brüksel milletvekili olarak 2022’deki maaşının tamamını (ayda 5.500 Euro) “dijital altın” olarak tanımladığı bitcoin’e dönüştürme sözü verdi.

Aktarılan bilgilere göre Beukelaer, Bit4You adlı bir Belçika kripto para birimi şirketi ile ortaklığın ardından bunu yapabilecek. Milletvekili konu hakkında şu açıklamalarda bulundu:

“Bu eylem aracılığıyla, finans dünyasına olan güvenimi göstermek istiyorum.”

Ayrıca, merkez bankaları tarafından aşırı miktarda itibari para birimi basımı ve müteakip enflasyon gibi günümüzün finansal manzarasının endişe verici sorunlarından bazılarının ana hatlarını verdi.

Ek olarak, kendi ülkesini kripto para birimlerini ve onların altında yatan teknolojiyi benimsemede daha aktif olmaya çağırdı ve Belçika’nın “treni kaçırmasını” istemediğini söyledi.

De Beukelaer, maaşını BTC’ye çeviren ilk Avrupalı ​​politikacı olacağını dile getirdi. Ancak Miami’nin bitcoin yanlısı belediye başkanı bunu yapan ilk kişi oldu. Daha sonra, New York şehrinin yeni seçilen belediye başkanı Eric Adams, bunu bir adım daha ileri götürdü.