HaberlerKripto Para Haberleri

BBVA İsviçre, Özel Müşterilere Kripto Para Hizmetleri Sunacak

BBVA İsviçre, bankacılık uygulaması aracılığıyla özel müşterilere kripto para hizmetleri sunacağını açıkladı.

BBVA İsviçre tarafından yapılan açıklamaya göre müşteriler, diğer bankacılık varlıklarıyla birlikte Bitcoin’i alabilecek, satabilecek ve tutabilecek.

Şirket CEO’su Alfonso Gomez, BTC’e ek olarak gelecekte daha fazla kripto para biriminin eklenmesini bekliyor.

BBVA’nın resmi web sitesinden yapılan duyuruya göre 21 Haziran’dan itibaren, şirketin İsviçre kolunun dijital varlık yatırımıyla ilgilenen özel müşterileri, artık bunu banka aracılığıyla yapabilecek. 

Duyuruya göre şu anda yalnızca Bitcoin’in kullanılabileceği belirtiliyor. Ancak gelecekte daha fazla kripto para biriminin eklenmesi bekleniyor. 

Konu hakkında yorum yapan BBVA İsviçre CEO’su Alfonso Gomez, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Bu kademeli geçiş, BBVA İsviçre’nin hizmet operasyonlarını test etmesine, güvenliği güçlendirmesine ve hepsinden önemlisi, yatırımcılar arasında kripto varlıkları için önemli bir istek olduğunu tespit etmesine izin verdi. Dijital varlıklar, dalgalanmalara ve yüksek risklerine rağmen müşterilerin portföylerini çeşitlendirmenin bir yolu olarak sunulacak”

Bankacılık uygulaması aracılığıyla BTC işlemleri

İşlemler, Bitcoin’in doğrudan bankanın kendi mobil uygulaması aracılığıyla müşterilere sunulmasıyla gerçekleşecek. Müşteriler, diğer fonları ve varlıklarıyla birlikte kripto yatırımlarının performansını takip edebilecekler. 

Bu yeni hizmet, müşterilerin geleneksel bankacılık portföyleri aracılığıyla dijital varlıklara kolayca erişmelerine, ticaret yapmalarına ve bunları izlemelerine olanak tanıyacak. 

BBVA CEO’su Gomez, kripto para piyasasının tüm finansal hizmetler üzerinde büyük bir etki yaratacağına inanıyor. Gomez, “Kripto paraların yeni dünyasına bankacılık hizmetinin kalitesini getiriyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu