HaberlerKripto Para Haberleri

Batı Afrika Parlamentosu Kripto Para Birimlerinin Kullanımına Karşı Uyarıda Bulundu

Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) parlamentosu, kripto para birimlerinin kullanımına karşı uyarıda bulunan Afrika örgütleri listesine katıldı.

Batı Afrika parlamentosu kripto para kullanıcılarına bu dijital varlıkların çok değişken olduğu için Afrika kıtasındaki kullanımlarının tehlikeli olduğu konusunda ısrar ediyor.

Yakın zamanda yayınlanan bir rapora göre, bu meclis uyarısı, Burkina Faso’nun Ouagadougou kentinde düzenlenen ortak komite toplantısının ardından geldi.

Kripto para birimi uzmanlarının da katıldığı toplantının ardından ortak komite, kripto para kullanıcılarına dijital para biriminin birçok eksikliğini hatırlattı.

[affiliate_news2 id=”3820″]

Bu arada ortak komite, kripto para birimlerinin değişken yapıları nedeniyle nakitle karşılaştırılamayacağını da iddia etti.

Komiteye göre, bu kripto para oynaklığı, “spekülasyonu teşvik eden kısıtlayıcı ihraç mekanizmalarından” kaynaklanıyor. Sonuç olarak, Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) Parlamentosu şimdi “kripto para meraklılarını hırsızlık riskine karşı korunmaya” çağırıyor.

Rapor ayrıca kripto para kullanıcılarının karşılaştığı diğer varsayılan risk faktörlerini de listeliyor. Bunlar arasında bazı kripto işlemlerinin geri döndürülemez doğası, işlemleri izleyen veya kontrol eden merkezi bir otoritenin olmaması ve varlıkların birkaç elde toplanması yer alıyor.

Özel haberler,her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Coin bilgi sayfamızdan canlı fiyat takibine hemen başlayabilirsiniz!

 

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu