Başkan Joe Biden Salı Günü Omicron Varyantı İle İlgili Açıklama Yapacak

Başkan Joe Biden Salı Günü Omicron Varyantı İle İlgili Açıklama Yapacak

Omicron varyantı son günlerde en çok tartışılan konulardan biri olurken ABD Başkanı Joe Biden’ın 21 Aralık’da Omicron varyantıyla ilgili açıklama yapacağı bildirildi.

Aktarılan bilgilere göre ABD başkanı açıklamalarında ülkede yardıma ihtiyacı olan topluluklara yönelik yönetimin atacağı açıklamalara değinecek.

Joe Biden‘ın konuşmaları esnasında ek önlemlerden bahsederek kış planının detaylarına değinmesi bekleniyor.

Beyaz Saray’dan gelen bilgilere göre Biden, aşı olmayan vatandaşlara yönelik kış mevsimi hakkında bilgilendirmeler yapacak çeşitli uyarılarda bulunacak.

Amerika’da Covid-19 vakalarındaki artış ülke gündeminden düşmüyor. Sağlık yetkilileri sık sık ”Aşı olun” çağrısında bulunuyorlar. Biden’ın açıklamaları tam da bu döneme denk geliyor.

Beyaz Saray danışmanları yönetimin artan vakalara karşı hazırlıklı olduğunu ve başkanın bu zorluklara karşı nasıl yanı vereceğini açıklayacağı belirtildi.

Biden son günlerde sağlık ekibinden Covid-19 vakalarına yönelik önemli geri bildirimler alıyor. Omicron varyantının daha bulaşıcı ve hızlı yayılması nedeniyle odak noktası haline geldiği bildiriliyor.

Sağlık yetkilileri tehlikeleri önlemek için vatandaşlara üçüncü doz aşı olmaları ve maske takmaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Ulusal Sağlık Enstitüsü Direktörü Dr. Francis Collins, CBS’e yaptığı açıklamada Omicron vakalarının önümüzdeki 15 gün içinde inanılmaz bir hızda artacağını ifade etti.

Collins, yaptığı açıklamada “henüz üçüncü doz aşı olmayanların aşı olma zamanı” Dedi. Başkan Joe Biden’ın sağlık danışmanı Anthony Fauci de üçüncü doz aşıların son derece önemli olduğunu vurguladı.

Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezleri tarafından yapılan araştırmaya göre ABD’lilerin %27’si tek doz aşı bile olmamış durumda.